Kolejna suknia na gwarkowski pochód. Jak będzie się prezentować Eleonora Habsburżanka?

Współorganizatorzy wydarzenia zaprezentowali wspaniałą kreację na wrzesień. W gwarkowskim pochodzie zobaczymy arcyksiężniczkę Eleonorę w nowej sukni. Jej twórcy inspirowali się XVII-wiecznym obrazem.

Nowa suknia dla arcyksiężniczki

Święto miasta coraz bliżej. Przygotowania trwają. Nie obędzie się oczywiście bez tradycyjnego pochodu, który niedawno zyskał sobie ogólnopolską sławę poprzez wpis na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jak podało Tarnogórskie Centrum Kultury, podczas tegorocznej edycji zobaczymy po raz pierwszy jeszcze jeden strój. Jest to kreacja Eleonory Habsburżanki, inspirowana XVII-wiecznym przedstawieniem polskiej królowej.

Z przyjemnością prezentujemy kolejną wyjątkową suknię z magazynku kostiumów i rekwizytów TCK, która po raz pierwszy ujrzy światło dzienne podczas Pochodu Gwarkowskiego. Tym razem jest to suknia arcyksiężniczki Eleonory Habsburżanki wykonana przez W&TEAM Spółdzielnia Socjalna - informuje TCK.

Monarchini przebywała w Tarnowskich Górach w 1670 roku. Udawała się właśnie na swój ślub z królem Polski Michałem Korybutem Wiśniowieckim. W podróży towarzyszyła jej matka - cesarzowa austriacka Eleonora Gonzaga. Co ciekawe, druga z pań także otrzymała nowy strój. Odgrywająca ją dama zaprezentuje suknię podczas Gwarków. Rezerwujcie sobie datę. Tegoroczny podchód odbędzie się 8 września. Tymczasem zespół odpowiedzialny za paradę dzielnie pracuje nad jej przygotowaniem.

Gwarki - pochód 2022

Może Cię zainteresować:

Pochód gwarkowski trafił na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Autor: Urszula Gołkowska

02/07/2024

Strój Eleonory Gonzagi do pochodu gwarkowskiego

Może Cię zainteresować:

Przygotowania do Gwarków trwają. Kolejna postać z pochodu zaprezentuje się w nowej sukni

Autor: Urszula Gołkowska

29/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon