Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu

Podczas kolejnych rutynowych kontroli policjanci z tarnogórskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista z Jaśkowic miał ponad 2,5 promila. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kontrole trzeźwości TG

Zatrzymany kierowca w Zbrosławicach miał ponad 2,5 promila alkoholu

W poniedziałek, 17 czerwca po godzinie 5.00 na ulicy Gliwickiej patrol ruchu drogowego skontrolował kierującego fiatem. Wstępna kontrola wyszła pomyślnie, jednak po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że 46-latek z Zabrza miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. Mężczyznę czeka odpowiedzialność za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

Druga sytuacja miała miejsce wieczorem. Po godzinie 21.00 świadek poinformował policjantów ze Zbrosławic, że mieszkaniec Jaśkowic kierował w stanie nietrzeźwości. Mundurowi dotarli do sprawcy i potwierdzili, że 40-latek jechał renault z ponad 2,5 promilami alkoholu. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, za które grozi nawet do 2 lat więzienia.

- Za informacje o nietrzeźwym kierującym dziękujemy świadkowi, który realizując hasło „Nie reagujesz – akceptujesz!”, przyczynił się do zatrzymania sprawcy przestępstwa, który swoim zachowaniem stworzył ogromne niebezpieczeństwo na drodze - poinformowała Komenda Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Alkomat

Może Cię zainteresować:

Po zgłoszeniu od kierowcy policja zatrzymała kolejnego pijanego za „kółkiem”. 35-latek miał prawie 4 promile...

Autor: Michał Wroński

04/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon