Kolejni ranni. Trzy wypadki w powiecie tarnogórskim

W naszym powiecie znów doszło do trzech niebezpiecznych zdarzeń drogowych w ciągu zaledwie jednego dnia. Ucierpiały cztery osoby.

W ostatni poniedziałek na tarnogórskich drogach miały miejsce trzy wypadki. Zaledwie wczoraj, 9 czerwca, ten scenariusz się powtórzył.

Kolizja na Obwodnicy

Służby mundurowe otrzymały pierwsze wezwanie już z samego rana. Około godziny 7:00 na Obwodnicy doszło do niebezpiecznej sytuacji.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni tarnogórzanin kierujący samochodem marki Seat Leon najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Kia Rio, którym kierowała 55-latka - informują policjanci.

Z powodu zderzenia ucierpiała 76-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór. Pasażerka samochodu kia została przetransportowana do szpitala.

Potrącenie pieszej

Drugi wypadek zdarzył się w Radzionkowie o godzinie 8:30. Na ulicy Sadowej 63-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, 70-letnia kierująca samochodem marki Volkswagen Caddy, wykonując manewr skrętu w lewo, potrąciła prawidłowo przechodzącą przez jezdnię pieszą – 63-letnią mieszkankę powiatu tarnogórskiego - podają mundurowi.

Nie ustąpił pierwszeństwa

Kolejne zdarzenie również miało miejsce w Radzionkowie. Spowodował je 28-letni bytomianin. Mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Nissan Almera. Zarówno 46-letni kierowca, jak i jego 71-letni pasażer zostali ranni. Przewieziono ich do szpitala.

- Szczegóły dotyczące okoliczności i przyczyn wypadków badają tarnogórscy śledczy. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie - podkreślają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon