Kolejni ranni. Trzy wypadki w powiecie tarnogórskim

Powiat tarnogórski, wypadek

W naszym powiecie znów doszło do trzech niebezpiecznych zdarzeń drogowych w ciągu zaledwie jednego dnia. Ucierpiały cztery osoby.

W ostatni poniedziałek na tarnogórskich drogach miały miejsce trzy wypadki. Zaledwie wczoraj, 9 czerwca, ten scenariusz się powtórzył. 

Kolizja na Obwodnicy 

Służby mundurowe otrzymały pierwsze wezwanie już z samego rana. Około godziny 7:00 na Obwodnicy doszło do niebezpiecznej sytuacji. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni tarnogórzanin kierujący samochodem marki Seat Leon najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Kia Rio, którym kierowała 55-latka - informują policjanci.

Z powodu zderzenia ucierpiała 76-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór. Pasażerka samochodu kia została przetransportowana do szpitala.

Potrącenie pieszej 

Drugi wypadek zdarzył się w Radzionkowie o godzinie 8:30. Na ulicy Sadowej 63-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała. 

- Jak wstępnie ustalili policjanci, 70-letnia kierująca samochodem marki Volkswagen Caddy, wykonując manewr skrętu w lewo, potrąciła prawidłowo przechodzącą przez jezdnię pieszą – 63-letnią mieszkankę powiatu tarnogórskiego - podają mundurowi.

Nie ustąpił pierwszeństwa 

Kolejne zdarzenie również miało miejsce w Radzionkowie. Spowodował je 28-letni bytomianin. Mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Nissan Almera. Zarówno 46-letni kierowca, jak i jego 71-letni pasażer zostali ranni. Przewieziono ich do szpitala. 

- Szczegóły dotyczące okoliczności i przyczyn wypadków badają tarnogórscy śledczy. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie - podkreślają funkcjonariusze.

Powiat tarnogórski, wypadek

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kolizja w Radzionkowie na ulicy Męczenników Oświęcimia

Wjechał w samochód i uciekł. Policjanci zatrzymali sprawcę

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Tarnowskie Góry 48

Zderzenie z sarną na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry. Tragiczny wypadek na Osadzie Jana

Tragiczny wypadek na Osadzie Jana

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Opatowickiej

Tarnowskie Góry. Trzy promile w organizmie i w trasę

Tarnowskie Góry. Potrącenie pieszego na ul. Legionów

Wypadek w centrum Tarnowskich Gór. Kolejny pieszy w szpitalu

Wypadek w gminie Tworóg

Powiat tarnogórski. Trzy wypadki jednego dnia.