Kolejny mural w powiecie tarnogórskim. Tym razem ozdobi Krupski Młyn

Nasza okolica wzbogaca się o jeszcze jedną ścienną grafikę. Projekt będzie przedstawiał krajobraz Krupskiego Młyna. Co na nim zobaczymy?

Mural w Krupskim Młynie

Organizacja frymark pochwaliła się rozpoczęciem prac nad powstaniem nowej ozdoby gminy. Będzie to mural przedstawiający miejscowość, przecinającą ją rzekę, charakterystyczne dwa mosty oraz piękną lokalną przyrodę. Autorką grafiki jest członkini frymarku - Justyna Janiszewska.

- Kolorowa metafora Krupskiego Młyna - głównym motywem jest rzeka - Mała Panew - która dzieli miejscowość na dwie części. Na stałe połączone ze sobą dwoma mostami - betonowym i wiszącym. Bogactwo przyrodnicze, które żyje wzdłuż koryta Małej Panew, stanowi czytelną wizytówkę "Zielonej Gminy". To jest nasze dziedzictwo, historia i przyszłość - natura - nic więcej nie stanowi o atrakcyjności turystycznej naszego rejonu. Szczelnie otoczeni lasem, otuleni rzeką - czytamy w opisie projektu.

Rozpoczęcie procesu nanoszenia grafiki poprzedziły prace przygotowawcze. Frymark razem z Urzędem Gminy zadbały o wyremontowanie ściany pod mural. Później można już było przystąpić do malowania.

- Jakiś czas temu pisaliśmy, że wzięliśmy udział w konkursie na projekt graficzny muralu "Zainspiruj się Leśną Krainą" organizowanym przez Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska" - oto jego owoce - cieszą się przedstawiciele organizacji.
Mural tarnowskie gory 1

Może Cię zainteresować:

Mural upamiętni 500 lat historii Tarnowskich Gór. Konkurs wygrała Karolina Fabia. ,,Oryginalna koncepcja, artystyczne wyrafinowanie"

Autor: Szymon Karpe

24/04/2024

Mural w Tworogu

Może Cię zainteresować:

W Tworogu powstał mural. Gdzie znajdziemy nową ozdobę miejscowości?

Autor: Urszula Gołkowska

18/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon