W Tworogu powstał mural. Gdzie znajdziemy nową ozdobę miejscowości?

Kolejna z gmin powiatu tarnogórskiego pochwaliła się naściennym malowidłem. Choć oficjalna prezentacja dopiero przed nami, już teraz można go zobaczyć w całości.

Nowy mural w Tworogu

Moda na ozdabianie przestrzeni publicznej grafikami trwa i ma się dobrze. W Tworogu pojawiła się jedna z nich. Zajdziemy ją spacerując ulicą Zamkową. Mural powstał na ścianie budynku o numerze 35, niedaleko Urzędu Gminy.

Grafika to efekt konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska". Autorką projektu jest pani Jolanta Warzecha. Za wykonanie odpowiada firma Nietak. Mural przedstawia pracę w kuźni. Nie bez przyczyny. W tym właśnie miejscu można było kiedyś skorzystać z usług kowala. Uroczyste odsłonięcie nowej atrakcji w gminie zaplanowano na przyszły tydzień, 28 października.

Całkiem niedawno podobna ozdoba została wykonana w Miasteczku Śląskim. Do istniejącego już muralu, przedstawiającego zabytki miejscowości, dołączył jeszcze jeden. Akcję także zainicjowało Stowarzyszenie LGD. Powstanie grafiki zapowiedziano również w Krupskim Młynie.

Nowy mural w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

W Miasteczku Śląskim pojawił się nowy mural. Opowiada o... stworzeniu Ślązaka

Autor: Urszula Gołkowska

07/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon