Kolejny napad na lokal gastronomiczny. Tym razem okradziono restaurację w Tarnowskich Górach

Policjanci zatrzymali złodziei, którzy złupili lokal. Straty wyceniono na 2,5 tysiąca złotych.

Tarnowskie Góry, kradzież w restauracji

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o 31-latku, którego celem była pizzeria w Kaletach. W ostatnią środę, 15 września, nadeszła kolej na tarnogórską restaurację. Kamery zarejestrowały dwóch mężczyzn. Złodzieje wynieśli z lokalu różne przedmioty o łącznej wartości około 2,5 tysiąca złotych.

- Policjanci przeglądający zapisy z kamer rozpoznali jednego ze złodziei. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wczoraj [16 września] zgłaszająca rozpoznała drugiego ze sprawców. Mężczyzna znajdował się nieopodal okradzionej restauracji. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy zatrzymali złodzieja - informują mundurowi.

51-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dziś, 17 września, funkcjonariusze zlokalizowali drugiego rabusia. Ten także był pod wpływem alkoholu. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia.

- Za kradzież 51-lakowi grozi do 5 lat więzienia. W przypadku starszego mężczyzny kara może być surowsza, ponieważ kradł w warunkach recydywy. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje prokurator i sąd - podają stróże prawa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon