Kolejny remont przy pałacu w Nakle Śląskim zakończony. Ogrodzenie wygląda jak nowe

Centrum Kultury Śląskiej zyskało niedawno ładniejsze otoczenie. Mur przed dawnym pałacem Donnersmarcków został odnowiony. To trzecia część dużego zadania rozpoczętego jeszcze w poprzednich latach.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach pochwaliło się zakończeniem nowej inwestycji. To zadanie pod nazwą "Remont ogrodzenia zespołu pałacowo – parkowego w Nakle Śląskim – etap III". W jego ramach pracom poddano fragment muru od strony ulicy Głównej. Przedsięwzięcie obejmowało:

  • oczyszczenie nacieków i zawilgoceń,
  • uzupełnienie istniejących ubytków w czapach betonowych,
  • uzupełnienie istniejących ubytków w konstrukcji słupków murowanych między przęsłami,
  • uzupełnienie istniejących ubytków w pokryciu przęseł,
  • uzupełnienie fug.

Wykonawcą inwestycji została firma EXPANCE Sławomir Czapiewski. Wartość projektu wyniosła 104 500 zł.

- To już kolejna inwestycja obejmująca teren zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim zrealizowana ze środków Powiatu Tarnogórskiego, mająca na celu poprawę estetyki i bezpieczeństwa tego wyjątkowego miejsca na mapie powiatu - stwierdzają przedstawiciele Starostwa.

W 2021 oraz 2022 roku mieszkańcy powiatu tarnogórskiego w Budżecie Obywatelskim poparli zadania "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim" - etap I i II. Kolejno zdobyły one 1 125 i 1 083 głosy. Projekty te zostały już zrealizowane, a mieszkańcy mogą oglądać efekty końcowe. Warto także wspomnieć, że w 2021 roku zakończył się remont reprezentacyjnej wieży pałacu.

Pałac w Nakle Śląskim

Może Cię zainteresować:

Hrabiowie, damy i własny Disneyland. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał pałac w Nakle Śląskim

Autor: Urszula Gołkowska

05/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon