Kolejny sukces MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Tym razem na arenie międzynarodowej

Następna świetna wiadomość od tarnogórskich pływaków. Jeden z nich wywalczył brąz podczas sportowej imprezy, jaka odbyła się w ubiegły weekend.

MKS Park Wodny na Wielomeczu Nadziei Olimpijskich

Niedawno cieszyliśmy się z wyników, jakie nasza reprezentacja osiągnęła podczas Polish Open 2022. Największy sukces odniósł Erik Major, który zakwalifikował się wtedy na dwa międzynarodowe zawody. Jedne z nich - Wielomecz Nadziei Olimpijskich - odbyły się niedawno w Pradze.

W konkurencjach brali udział juniorzy z roczników od 2008 do 2006, którzy przyjechali z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. 21 maja Erik Major startował na 400 m stylem zmiennym. Tarnogórzaninowi udało się wywalczyć trzecie miejsce.

Następnego dnia wziął udział w konkurencji 400 m stylem dowolnym. Tym razem nie udało mu się stanąć na podium, ale osiągnął nowy życiowy rekord i uplasował się na piątym miejscu. To jeszcze nie koniec sportowych wyzwań. Na młodego pływaka czekają Juniorskie Mistrzostwa Europy na Wodach Otwartych w Portugalii. Będzie miał tam do pokonania dystans o długości 5 tysięcy metrów, a zmagania odbędą się w wodach Oceanu Atlantyckiego.

Erikowi oraz jego trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych sportowych wyzwaniach.

MKS Park Wodny Tarnowskie Góry na Polish Open 2022

Może Cię zainteresować:

Tarnogórscy sportowcy na zawodach Polish Open 2022. Jak zwykle sukcesów nie zabrakło

Autor: Urszula Gołkowska

05/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon