Tarnogórscy sportowcy na zawodach Polish Open 2022. Jak zwykle sukcesów nie zabrakło

Młodzi pływacy z tarnogórskiego klubu bardzo dobrze zaprezentowali się na ogólnokrajowych zawodach. Jednemu z nich udało się zakwalifikować na Mistrzostwa Europy Juniorów!

MKS Park Wodny Tarnowskie Góry na Polish Open 2022

O naszych sportowcach można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że zaskakują. Za nami kolejne zawody i kolejne sukcesy młodych pływaków. Nie pierwszy raz udowodnili, że nie ma rekordu nie do pobicia. Na odbywające się w ubiegły weekend zawody wybrało się siedemnastu reprezentantów: Bajor Bartosz, Basaez Claudio, Brzyska Jagoda, Drzewiecka Maja, Filozof Adam, Gola Filip, Kraska Mateusz, Loch Borys, Major Erik, Munsch Artur, Nikiel Natalia, Nowak Victoria, Pawlica Mateusz, Proszowski Paweł, Rybak Grzegorz, Rybak Jakub, Wieczorek Kacper.

Konkurencji nie brakowało. W imprezie udział wzięło 695 zawodników ze 128 klubów z Polski oraz Ukrainy. Tarnogórzanie zaprezentowali się jak zwykle bardzo dobrze.

- Największy sukces odniósł Erik Major, który dzięki swoim udanym startom zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy Juniorów na wodach otwartych, które na początku czerwca odbędą się w Portugalii oraz na Wielomecz Nadziei Olimpijskich, który w połowie maja odbędzie się w Pradze! - cieszą się reprezentanci MKS Park Wodny.

Poza Erikiem swoje wysokie umiejętności zaprezentowali:

  • Natalia Nikiel: 3 finały na 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem grzbietowym oraz 400 m stylem zmiennym
  • Paweł Proszowski: 2 finały na 200 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym
  • Maja Drzewiecka: 1 finał na 400 m stylem zmiennym
  • Claudio Basaez: 1 finał na 200 m stylem grzbietowym
  • Adam Filozof: 1 finał na 400 m stylem zmiennym
- Start w Polish Open stanowił dla nas sprawdzian możliwości przed Letnimi Mistrzostwami Polski oraz jednocześnie impreza stanowiła kwalifikację na wyjazdy międzynarodowe. Zakwalifikowanie zawodnika Erika Majora do najważniejszej europejskiej imprezy na wodach otwartych to niejako zwieńczenie naszych działań w ostatnich 2 latach. Warto zwrócić uwagę również na silne zaplecze w postaci pozostałych 5 finalistów tej seniorskiej imprezy oraz fakt, że posiadamy liczną grupę młodych zawodników z rocznika 2008, który wchodzi do krajowej rywalizacji - komentuje koordynator sekcji Tomasz Pąchalski.
- Sukces poszczególnych zawodników jest możliwy dzięki pracy wszystkich trenerów z całego zespołu MKS, za co serdecznie dziękuję, a zawodnikom gratuluję i trzymam kciuki za sukcesy w zbliżającym się szczycie sezonu! - dodaje trener.

Młodym zawodnikom życzymy wielu dalszych sukcesów i ciągłego doskonalenia swoich możliwości.

Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków Olsztyn 2021

Może Cię zainteresować:

Worek medali dla tarnogórskich pływaków. To trzeba zobaczyć! [FILM]

Autor: Urszula Gołkowska

20/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon