Koncert jesienny "Po drugiej stronie lustra" powraca. Pałac w Rybnej zaprasza najmłodszych

Prawie 600 młodych gości wzięło udział w muzycznym wydarzeniu dedykowanym szkołom podstawowym. W pałacowych wnętrzach odbył się koncert jesienny. Po dużym zainteresowaniu pierwszą edycją, organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie.

Muzyczna uczta dla dzieci w Rybnej

9 i 10 listopada odbyły się specjalne koncerty w zabytkowym pałacu. Tematem przewodnim była "druga strona lustra". Podczas spotkania wystąpiła skrzypaczka i dyrygentka Alicja Pacześniak-Słota wspólnie z pianistką Katarzyną Rzeszutek. Muzyczne wydarzenia zgromadziły prawie 600 uczniów oraz 50 nauczycieli.

- Koncerty te mają na celu zapoznanie dzieci z muzyką, z instrumentami, ich nazwami oraz sposobem grania. Podczas każdego spotkania prezentowane są fragmenty utworów muzyki klasycznej, przeplatane z wykonywaniem piosenek dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci! - zapowiadają organizatorzy.

Po wyraźnym zainteresowaniu ze strony szkolnych społeczności, postanowiono przygotować drugą edycję koncertów. Spotkania edukacyjno-muzyczne odbędą się 30 listopada:

  • godz. 9:00 - klasy 1-4 szkoły podstawowej
  • godz. 10:30 - klasy 1-4 szkoły podstawowej
  • godz. 12:00 - klasy 4-8 szkoły podstawowej

Przyjmowane są już zapisy na wydarzenia. Rezerwacji miejsc można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 503 311 861. Cena biletu to 12 zł.

Gory kultury zeszyt dla dzieci

Może Cię zainteresować:

Góry Kultury zapowiadają nowy zeszyt dla dzieci. Pojawią się w nim historyczne postacie

Autor: Urszula Gołkowska

11/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon