Koncert kolędowy "Tarnogórzanie dla świata". Gościem specjalnym będzie Krystyna Giżowska

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach zaprasza na muzyczne spotkanie, podczas którego nadarzy się także okazja, by weprzeć charytatywny cel. W trakcie wydarzenia przed publicznością wystąpi gwiazda lat 80.

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
Koncert koledowy tarnowskie gory

Kolędowy koncert na Osadzie Jana

Niedawno zapowiadaliśmy wydarzenia Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej, jakie odbędą się w naszym mieście. To jednak nie jedyna okazja, by posłuchać świątecznych utwór przed końcem zimy. Na swój event zaprasza także inna grupa z Osady Jana. Członkowie Caritas, już po raz czwarty, organizują koncert "Tarnogórzanie dla świata".

- Ma przyczynić się do przypomnienia mieszkańcom miasta Tarnowskie Góry oraz mieszkańcom województwa śląskiego o tragediach, jakie spotykają narody na całym świecie. Tym wydarzeniem pragniemy dać nadzieję Ukraińcom, Syryjczykom i wszystkim tym narodom, że wojny toczące się w ich państwach zostaną zakończone, a poszczególne państwa będą się odbudowywać - tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia.

Tegoroczne kolędowe spotkanie odbędzie się 28 stycznia (niedziela) w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (ul. Różana 2). Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Gwiazdą wieczoru zostanie Krystyna Giżowska. Przez spotkanie słuchaczy przeprowadzi Anna Popek. W tym roku bohaterami wydarzenia zostaną Polacy mieszkający na dawnych Kresach. Podczas Mszy w kościele parafialnym oraz w trakcie samego koncertu o swojej codzienności opowiedzą goście mieszkający na Białorusi i w Mołdawii.

- We współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy" pragniemy mieszkańcom naszego województwa przybliżyć tematykę Polaków, którzy mieszkają na wschodnich obszarach Europy. Pragniemy przybliżyć problemy, troski i zmartwienia naszych rodaków, którzy na co dzień borykają się z przeróżnymi problemami. Poprzez nasze wydarzenie pragniemy nieść pomoc naszym rodakom - dodają organizatorzy koncertu.
VII Koncerty Wiosenne w Tarnowskich Górach 2

Może Cię zainteresować:

Kamiliańska Orkiestra zaprasza na Koncerty Świąteczno-Noworoczne. W tym roku aż trzy okazje!

Autor: Urszula Gołkowska

08/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon