Koncert Świąteczno-Noworoczny z Kamilianami już dziś! Zaglądamy za kulisy

Za kilka godzin rozpocznie się wydarzenie, na które czeka wielu tarnogórzan i przyjezdnych gości. Przypominamy, co usłyszymy podczas dzisiejszego występu.

Tarnowskie Góry. Koncert na Osiedlu Przyjaźń

Koncerty Świąteczno-Noworoczne w Tarnowskich Górach

Brak pomysłu na sobotni wieczór? Może spotkanie z muzyką i to tą "z wyższej półki"? Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na swoje wydarzenie. Już dziś, 14 stycznia, o godzinie 19:00 w kościele pw. MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (ul. Różana 2) artyści zaprezentują przed publicznością wyjątkowe utwory. Wstęp wolny.

- Program w tym roku jest wyjątkowo bogaty: będzie pełna wersja "An der schönen blauen Donau" (transkrypcja wersji symfonicznej z Wiednia), będą akcenty ukraińskie ("Szczedryk", czyli "Kolęda dzwonów"), a nawet wojenne... pierwsza część monumentalnej suity "Planety" Gustava Holsta czyli: "Mars" - zapowiada dyrygent PKOD Olek König.

To jeszcze nie wszystkie niespodzianki. Swoimi zdolnościami pochwali się także Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Mali Kamilianie". Grupa powstała w tym roku dzięki współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach. Inicjatywa spotkała się z niemałym zainteresowaniem. Od jesieni zeszłego roku młodzi artyści spotykają się regularnie.

Tym razem do tarnogórskich muzyków dołączy także gość specjalny. Pani Yaroslava Nekliaieva jest harfistką Opery Śląskiej. Pochodzącej z Ukrainy artystki będzie można posłuchać już dziś.

Zanim jednak zobaczymy naszych muzyków na scenie, podpatrzmy fragment ich próby.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w dzisiejszym koncercie, mamy pocieszającą wiadomość. Już za tydzień, 21 stycznia, odbędzie się kolejny występ Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. Zarezerwujcie sobie godzinę 19:00 i przybywajcie do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach (Bobrowniki Śląskie).

Koncert charytatywny tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert w Tarnowskich Górach. Wystąpi Łukasz Zagrobelny

Autor: Urszula Gołkowska

28/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Kamiliańska Orkiestra zaprasza na Koncerty Noworoczne

Tarnowskie Góry koncert 2

Noworoczny koncert tarnogórskich muzyków już w tę sobotę

Pałac w rybnej

Kamiliańska Orkiestra Dęta wystąpi w Pałacu w Rybnej

Tarnowskie Góry 2022 koncerty

Rusza Tarnogórskie Letnie Trąbienie 2022

Tarnowskie Góry koncerty 2022

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na koncerty

Tarnowskie góry mali kamilianie

Do tarnogórskich muzyków dołączają Mali Kamilianie

III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

Za nami III Tarnogórska Noc Muzyczna w Parku Repeckim