Koncert Świąteczno-Noworoczny z Kamilianami już dziś! Zaglądamy za kulisy

Za kilka godzin rozpocznie się wydarzenie, na które czeka wielu tarnogórzan i przyjezdnych gości. Przypominamy, co usłyszymy podczas dzisiejszego występu.

Tarnowskie Góry. Koncert na Osiedlu Przyjaźń

Koncerty Świąteczno-Noworoczne w Tarnowskich Górach

Brak pomysłu na sobotni wieczór? Może spotkanie z muzyką i to tą "z wyższej półki"? Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na swoje wydarzenie. Już dziś, 14 stycznia, o godzinie 19:00 w kościele pw. MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (ul. Różana 2) artyści zaprezentują przed publicznością wyjątkowe utwory. Wstęp wolny.

- Program w tym roku jest wyjątkowo bogaty: będzie pełna wersja "An der schönen blauen Donau" (transkrypcja wersji symfonicznej z Wiednia), będą akcenty ukraińskie ("Szczedryk", czyli "Kolęda dzwonów"), a nawet wojenne... pierwsza część monumentalnej suity "Planety" Gustava Holsta czyli: "Mars" - zapowiada dyrygent PKOD Olek König.

To jeszcze nie wszystkie niespodzianki. Swoimi zdolnościami pochwali się także Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Mali Kamilianie". Grupa powstała w tym roku dzięki współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach. Inicjatywa spotkała się z niemałym zainteresowaniem. Od jesieni zeszłego roku młodzi artyści spotykają się regularnie.

Tym razem do tarnogórskich muzyków dołączy także gość specjalny. Pani Yaroslava Nekliaieva jest harfistką Opery Śląskiej. Pochodzącej z Ukrainy artystki będzie można posłuchać już dziś.

Zanim jednak zobaczymy naszych muzyków na scenie, podpatrzmy fragment ich próby.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w dzisiejszym koncercie, mamy pocieszającą wiadomość. Już za tydzień, 21 stycznia, odbędzie się kolejny występ Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. Zarezerwujcie sobie godzinę 19:00 i przybywajcie do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach (Bobrowniki Śląskie).

Koncert charytatywny tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert w Tarnowskich Górach. Wystąpi Łukasz Zagrobelny

Autor: Urszula Gołkowska

28/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon