Konkurs "Jabłko w roli głównej" rozstrzygnięty. Tym razem pierwsze miejsce zgarnęła tarta

W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach zakończyły się kulinarne starcia. Uczniowie zaprezentowali swoje popisowe przepisy. Tym razem wygrało danie na słodko.

Jabłko w roli głównej

Pod takim hasłem odbył się konkurs dla młodych kucharzy w tarnogórskim "Gastronomiku". Wydarzenie to część obchodów Wyborów Pięknej z Rept - święta lokalnej odmiany jabłoni, którego główne atrakcje zaplanowano na najbliższą niedzielę. Dziś, 20 kwietnia, do rywalizacji stanęło jedenastu zawodników. Uczniowie przygotowali łącznie 10 deserów i jedno danie główne.

Wybory Pięknej z Rept 2023. Jakie atrakcje się szykują?

Znamy zwycięzców konkursu na najlepszy przysmak z jabłkiem. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych Julia Mielcarska.

- To danie to przypadek, receptura tworzyła się w zasadzie w czasie gotowania - stwierdziła nagrodzona.

Wybranym przez jury daniem okazała się przygotowana przez nią tarta z malinami, jabłkiem, cydrem i chipsem czekoladowym z granolą. Drugie miejsce przypadło z kolei Fabianowi Nicponiowi za roladę z piersi kurczaka w panierce z sezamu z nadzieniem ze szpinaku, sera i musu jabłkowego. Ostatnią finalistką została Martyna Sowa, która przygotowała tartę z budyniem waniliowym i jabłkami. Młodym kucharzom oraz cukiernikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podobnie jak w zeszłym roku, także tym razem do zawodów związanych ze smakołykami z jabłek staną również restauracje. Tarnogórskie lokale przygotowują się do dwóch konkurencji: kaczka z jabłkami oraz szarlotka. Zwycięzców poznamy w tym tygodniu, a nagrody zostaną wręczone laureatom podczas Wyborów Pięknej z Rept.

Wybory Pięknej z Rept w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Gdzie są najlepsze dania z jabłkami? Rusza konkurs kulinarny z okazji Wyborów Pięknej z Rept

Autor: Urszula Gołkowska

12/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon