Korona cesarzowej Sisi i biżuteria Blanki de Paiva. Biblioteka w Miasteczku Śląskim zaprasza na opowieści

Już jutro przenieść się możemy w wytworny świat najpiękniejszych ozdób XIX wieku i kobiet, które je nosiły. Opowie nam o nich pani Irena Lukosz Kowalska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim
Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim - Spotkanie z Ireną Lukosz Kowalską

Arystokratyczne diamenty w Miasteczku Śląskim

- Szafiry, rubiny, szmaragdy, brylanty… Jednym słowem błysk, czyli to, co kobiety kochają najbardziej. A jeśli dodamy do tego jeszcze elegancję, wykwint i splendor, a może nawet blichtr, to mamy już klimaty na miarę arystokratycznych dam. I właśnie temat owych dam i ich ,,kosztownych” przygód z biżuterią przybliży pani Irena Lukosz Kowalska - zapowiadają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 17:00. Zainteresowani zaproszeni są do siedziby biblioteki (ul. Metalowa 10, Miasteczko Śląskie). Wstęp wolny.

- Wzięte pod lupę zostaną klejnoty takich dam jak markiza de Paiva, pierwsza żona Guido Henckel von Donnersmarck, księżna pszczyńska Daisy von Pless oraz sama cesarzowa Austrii i królowa Węgier znana jako Sissi. Historie tak wyszukanego towarzystwa, przekazane przez pasjonatkę, działaczkę oraz miłośniczkę lokalnej historii, zaspokoją gusta i potrzeby najbardziej wybrednych odbiorców - zachęcają koordynatorzy wydarzenia.

Zamki w Tarnowskich Górach. Znasz wszystkie?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon