Książka Srebrne miasto i jego mieszkańcy już dostępna. Gdzie ją znajdziemy?

Srebrne miasto i jego mieszkancy

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie umożliwiło wszystkim zainteresowanym dostęp do przewodnika "Srebrne miasto i jego mieszkańcy". Egzemplarze trafiły do bibliotek.

Wypożycz i ruszaj w drogę

Mamy dziś świetne wieści dla wszystkich małych (i dużych oczywiście) odkrywców historii naszego miasta! Książka "Srebrne miasto i jego mieszkańcy" autorstwa Wioletty Wojciechowskiej jest już dostępna - poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia. - Przekazaliśmy do obu bibliotek po trzy egzemplarze książki, które zasilą księgozbiór placówek. To nie koniec. Mamy nadzieję, że już wkrótce książki trafią także do bibliotek szkolnych na terenie całego powiatu - zapowiadają.

Aktualnie przewodnik znajdziemy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Katowicach (filia w Tarnowskich Górach) oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. 

W "Srebrnym mieście i jego mieszkańcach" znajdziemy propozycje trzech tras: spacer po centrum miasta, Starych Tarnowicach oraz Reptach, a także skansenie maszyn parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra. Każda wycieczka trwa około 60-90 minut. Oczywiście pomysłodawczyni, Wioletta Wojciechowska nie ograniczyła się do zaprezentowania suchych danych i sztandarowych ciekawostek, które często wcale nie okazują się takie pasjonujące. Autorka zaprasza nas do aktywnego zwiedzania poprzez zadania i łamigłówki zamieszczone w książce. Nagrodą za wykonanie wszystkich ćwiczeń będzie specjalna pieczątka, umieszczona w honorowym miejscu na końcu przewodnika. 

fot. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: