Praca tarnogórskich uczniów nominowana na najlepszą książkę IT 2022!

Dwóch młodych techników z "Mechanika" napisało podręcznik dla uczniów i studentów informatyki. Brzmi imponująco, prawda? To jeszcze nie wszystko. Praca ma szansę stać się "najlepszą książkę IT 2022"!

Uczniowie "Mechanika" nominowani

W 2021 rok młodzi technicy: Marek Czerwik i Kamil Błasiak podpisali umowę z wydawnictwem ITstart. Tworzony przez nich podręcznik miał dotyczyć obsługi i wykorzystania systemu LINUX w szkołach średnich; byłby niezbędnym przewodnikiem w przygotowaniu się do pierwszego egzaminu zawodowego w zawodzie Technik Informatyk. Tak powstała praca "Linux dla każdego technika i studenta IT".

Niedawno okazało się, że publikacja młodych twórców została wyróżniona na rynku. Otrzymała nominację w konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego na najlepszą książkę IT 2022 roku. Wyboru laureatów dokonuje kapituła w składzie: Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego lub delegowany przez niego Członek Zarządu oraz Członkowie Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

- Celem nagrody jest uhonorowanie autorów szczególnie wartościowych opracowań z zakresu informatyki i jej zastosowań oraz dostarczenie środowisku polskich informatyków informacji o publikacjach zasługujących na jego szczególną uwagę - tłumaczą przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach.
- Trzymamy kciuki za książki naszych autorów i bardzo nam miło, że po raz pierwszy mogliśmy uczestniczyć w tym ogólnopolskim wydarzeniu - dodają reprezentanci ITstart.

Oprócz wspomnianego podręcznika, nominacje otrzymały także dwie inne informatyczne książki wydawnictwa. Młodym autorom życzymy wygranej, dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji.

Tarnowskie góry mechanik 2

Może Cię zainteresować:

Uczeń tarnogórskiego "Mechanika" napisze książkę - "poradnik dla boomera"

Autor: Urszula Gołkowska

24/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon