Uczeń tarnogórskiego "Mechanika" napisze książkę - "poradnik dla boomera"

Międzypokoleniowe nieporozumienia? Trudny młodzieżowy slang? Kłopoty z komunikacją? Reprezentant szkoły z naszego miasta ma na to sposób!

Tarnowskie góry mechanik 2

Powstaje słownik dla boomera

Coraz szybsze zmiany nie tylko technologiczne, ale także społeczne przyczyniają się do rosnącej przepaści między światami młodzieży i seniorów. Mimo wszystko warto jednak szukać punktów wspólnych. Na przykład językowych. Taką propozycję przedstawia Paweł Twardowski. Na co dzień uczęszcza on do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach. Uczy się w klasie 2IT1. To jednak nie wszystko. Jak podała jego szkoła, przed nastolatkiem bardzo ciekawy projekt. Został dostrzeżony przez wydawnictwo ITstart.

- Podążając za nowymi trendami opracujemy zestaw książek w stylu: Słownik dla Bumera (celowo napisane w ten sposób) czy też: Dogadaj się ze swoim dziadkiem - informują przedstawiciele przedsiębiorstwa. - To wszystko dzięki Pawłowi Twardowskiemu, uczniowi ZSTiO "Mechanik" w Tarnowskich Górach, który postanowił zmierzyć się z problemem międzypokoleniowym i wyjaśnić znaczenie takich pojęć jak odklejka, bumer (celowo tak napisane), dzban, essa oraz wiele innych, stosując szereg przykładów i zastosowań w słownictwie młodzieżowym - zdradzają.

W listopadzie młody twórca podpisał umowę wydawniczą. Pawłowi Twardowskiemu życzymy powodzenia w rozpoczynającym się projekcie.

Szkolenie w ramach projektu Wikiteka

Może Cię zainteresować:

"Mechanik" dołącza do ogólnopolskiego projektu. Uczniowie będę tworzyć Wikipedię

Autor: Urszula Gołkowska

27/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon