Książkowa strefa relaksu w Miasteczku Śląskim. Taka atrakcja z okazji Tygodnia Bibliotek

W całej Polsce wypożyczalnie obchodzą swoje specjalne wydarzenie i zachęcają mieszkańców do częstszych odwiedzin. W ramach akcji w Miasteczku Śląskim powstała specjalna przestrzeń odpoczynku. Oprócz leżaczków na chętnych czekają oczywiście różnorodne książki.

Tydzień Bibliotek w Miasteczku Śląskim

Piękna pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. W Miasteczku Śląskim można do tego dołożyć jeszcze przyjemną lekturę. Zachęca do tego lokalna wypożyczalnia. Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek powstała tam strefa relaksu. Pojawiły się leżaki, ale także regał z tomami. Na półkach znalazły się propozycje oddane do bookcrossingu. Jego ideą jest możliwość zabrania z sobą znalezionego tomu, zapoznania się z nim i posłania go w dalszy obieg. Dzięki temu książki nie zalegają na domowych półkach, zgarniając kurz, ale podróżują od czytelnika do czytelnika.

Strefa relaksu to niejedyny efekt Tygodnia Bibliotek. Placówka w Miasteczku Śląskim przygotowała także inne ciekawe propozycje. Wśród nich: Dyktando o Pióro Dyrektora, poezja śpiewana w wykonaniu Piotra Pilarskiego, lekcja na temat zasad skutecznego uczenia się przeprowadzona przez Annę Marcol, wystawa ilustracji autorstwa Anny Foks, tematyczne występy przedszkolaczków, rozstrzygnięcia konkursów na plakat z hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek oraz na opowiadanie kryminalne. Podobna akacja odbyła się także w Tarnowskich Górach. Jeszcze jutro, 15 maja, będzie mieć miejsce ostatnie z wydarzeń.

Tarnowskie gory tydzien bibliotek

Może Cię zainteresować:

Tydzień Bibliotek w Tarnowskich Górach. Pierwsze atrakcje już od dzisiaj

Autor: Urszula Gołkowska

08/05/2024

Swierklaniec park amfiteatr

Może Cię zainteresować:

Na rowerach śladami Donnersmarcków. Mieszkańcy wyruszą w trasę w ten weekend

Autor: Urszula Gołkowska

13/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon