Na rowerach śladami Donnersmarcków. Mieszkańcy wyruszą w trasę w ten weekend

Przed nami kolejna propozycja, by udać się w drogę. W niedzielę, 19 maja, chętni przemierzą powiat tarnogórski podążając za pamiątkami po jednej z magnackich rodzin. Wszyscy chętni mogą skorzystać z okazji.

Urszula Gołkowska
Swierklaniec park amfiteatr

Rajd rowerowy szlakiem Donnersmarcków

Dawni arystokraci związani ze Śląskiem to nie tylko Guido i Blanka ze Świerklańca. Donnersmarckowie pozostawili po sobie więcej śladów niż Pałac Kawalera. Ich rezydencje można znaleźć w wielu miejscowościach powiatu tarnogórskiego. Do tego warto dodać interesujące obiekty sakralne. Osoby chcące poznać miejsca związane z dawnym bogatym rodem mogą to zrobić już w najbliższą niedzielę. 19 maja z Tarnowskich Gór wyruszy rajd, którego uczestnicy zobaczą budowle powstałe za czasów magnatów. Turyści przejadą przez Nakło Śląskie, Orzech, Świerklaniec, Kozłową Górę, Radzionków oraz Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne. Trasa wyniesie około 30 kilometrów. Całe wydarzenie rozpocznie i zakończy się w centrum Tarnowskich Gór. Wycieczka wyruszy o godzinie 10:00 z rynku.

Historyczną tematykę wydarzenia dopełni sportowy aspekt. Uczestnicy będą poruszali się rowerami. Przejażdżka odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Nie trzeba się także wcześniej zapisywać. Warto zabrać z sobą kask rowerowy. Na szczegółowe pytania odpowie koordynator imprezy - Kazimierz Mierzwa (numer telefonu: 601 648 685).

Pałac w Nakle Śląskim

Może Cię zainteresować:

Hrabiowie, damy i własny Disneyland. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał pałac w Nakle Śląskim

Autor: Urszula Gołkowska

05/05/2022

Pałac w Świerklańcu

Może Cię zainteresować:

Tak kiedyś wyglądał pałac Donnersmarcków w Świerklańcu. Mały Wersal na fotografiach

Autor: Urszula Gołkowska

02/01/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon