Lasowice będą bardziej przyjazne czworonogom. Pojawi się tam specjalny wybieg

W jednej z dzielnic powstanie nowa infrastruktura zaprojektowana z myślą o zwierzakach oraz ich właścicielach. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia?

W Lasowicach powstanie wybieg dla psów

Mieszkańcy mogą już szykować się na godziny spędzone z czworonogiem na świeżym powietrzu z wykorzystaniem nowych udogodnień. Urząd Miasta zapowiedział, iż infrastruktura powstanie w Lasowicach między ul. Rozpłochowskiej i obecnym budynkiem klubowym, a więc naprzeciwko boiska Iskry Lasowice.

– Wybieg dla psów ma być nie tylko miejscem, gdzie właściciele będą mogli spuścić swojego pupila ze smyczy. Zaplanowano tu także montaż specjalnych urządzeń, które stworzą tor przeszkód, więc będzie to świetne miejsce do treningu czworonoga – mówi Aleksander Kałka, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Aktualnie samorząd przygotowuje się do ogłoszenia przetargu. Na efekty inwestycji nie powinniśmy jednak czekać długo. Prace mają zakończyć się w tym roku, na przełomie lipca i sierpnia. Co ciekawego pojawi się w Lasowicach dzięki realizacji zadania?

- W ramach prac na terenie przyszłego wybiegu dla psów ustawione zostaną między innymi: słupki slalomowe, tunel czy pochylnia dwuspadowa. Takie przeszkody umożliwią tzw. "trening agility". Na terenie pojawią się również elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojak rowerowy - podają urzędnicy miejscy.
Basen letni przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Park Wodny będzie powiększany. Ma powstać nowy basen letni i atrakcje na świeżym powietrzu

Autor: Urszula Gołkowska

28/03/2024

Tarnowskie gory stojaki rowerowe

Może Cię zainteresować:

Nowe rowerowe udogodnienia w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy wskazali lokalizacje

Autor: Urszula Gołkowska

29/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon