Park Wodny będzie powiększany. Ma powstać nowy basen letni i atrakcje na świeżym powietrzu

Jeden z głównych magnesów turystycznych Tarnowskich Gór zyska nową strefę. Przy budynku basenu pojawi się przestrzeń rekreacji na otwartym powietrzu. Znajdą się tam ciekawe propozycje dla małych i dużych gości.

Letni basen przy Parku Wodnym

Urząd Miasta przedstawił dziś, 28 marca, plany Tarnogórskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W naszym mieście powstanie jeszcze jedno miejsce, gdzie będzie można wypocząć nad wodą. Pojawi się przy aquaparku, w miejscu, gdzie w sezonie zimowym znajduje się lodowisko. Co ciekawego ma w planie inwestor?

– Największą atrakcję będzie stanowić duży basen o powierzchni prawie 1000 metrów kwadratowych. W ramach tej niecki wydzielone zostaną trzy strefy: dla pływających, stawiających na rekreację oraz dla najmłodszych – mówi Michał Fajer, prezes TOSiR-u.

Jak podają urzędnicy, basen będzie podzielony na trzy części, zróżnicowane ze względu na użytkowników:

  • strefa dla pływających: o głębokości od 1,3 m do 2,5 m. Wytyczone w niej zostaną cztery tory do pływania wraz ze słupkami startowymi przeznaczonymi do skoków do wody.
  • strefa wypoczynku: o głębokości od 1,1 m do 1,3 to miejsce wyposażone w szereg atrakcji takich jak m.in. ławeczki i leżanki z masażerami powietrznymi, wąskie i szerokie masaże karku, hydromasaże ścienne, gejzery, grota sztucznej fali, rwąca rzeka i przeprawa z drabinką linową.
  • strefa dla dzieci: o głębokości 30 centymetrów to miejsce przeznaczone dla małych gości, wyposażone w zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami.

Do tego odwiedzający skorzystają z istniejącego już boiska do siatkówki plażowej oraz strefy gastronomicznej, wodnego placu zabaw czy sztucznych plaż. Dużą atrakcją staną się z pewnością zjeżdżalnie. Planowane są dwie: rynnowa oraz rodzinna.

Jeden bilet, cały dzień zabawy

Nowa koncepcja zakłada, że z basenu letniego będzie można skorzystać bez konieczności zakupu wejściówki do Parku Wodnego. Obowiązywać mają całodniowe jednorazowe bilety wstępu do nowej atrakcji. Jednocześnie goście dużego kompleksu także będą mogli zrelaksować się w nowej strefie.

- Takie rozwiązanie będzie możliwe za sprawą budynku administracyjno – technicznego, który powstanie przy kompleksie. Zawierać będzie ono punkt obsługi klienta, bramki wejściowe, a także szatnie, pomieszczenia sanitarne przeznaczone dla klientów, w tym również dla osób z niepełnosprawnością i opiekunów z małymi dziećmi. Budynek ten będzie zasilany dzięki odnawialnym źródłom energii – na jego dachu planowana jest instalacja paneli fotowoltaicznych - tłumaczą urzędnicy miejscy.
Nowe sauny w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tak wygląda nowa strefa saun w Tarnowskich Górach. Park Wodny ma się czym pochwalić

Autor: Urszula Gołkowska

22/08/2023

Tarnowskie Góry płyną przez Mazury

Może Cię zainteresować:

Młodzi pływacy z MKS Park Wodny zamierzają przepłynąć La Manche. Zapraszają wszytskich do podobnego wyzwania

Autor: Urszula Gołkowska

16/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon