Let's rock! Przed nami taneczny Ogólnopolski Turniej w Kaletach

Za nieco ponad miesiąc parkiet Miejskiego Domu Kultury ponownie zapłonie. Po pandemicznej przerwie organizatorzy zapraszają na kolejną edycję muzycznych zmagań.

Jak tańczyć to rock&rolla

Kiedy dookoła zimno, wietrznie, mokro, w Kaletach zrobi się gorąco. Do sąsiedniej gminy z całego kraju przyjadą pary prezentujące świetny poziom tańca, który podbił serce wielu pokoleń.

20 listopada obędzie się XVIII Ogólnopolski Turniej Rock'n'Rolla. Organizuje go grupa Rock Time działająca przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Rozpoczęcie zmagań zaplanowano na godzinę 17:00. Zawodnicy będą rywalizować o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 12 listopada. Rejestracji można dokonać poprzez przysłanie maila na adres rocktimekalety@gmail.com.

Jak to się zaczęło?

- Pomysłodawcą I Ogólnopolskiego Turnieju Rock’n’Rolla, który odbył się w Miasteczku Śląskim, był Tadeusz Tarnowski - zwycięzca Ogólnoświatowego Konkursu im. Billa Haley'a w Warszawie, obecny trener grupy Rock Time. Warszawski konkurs cieszył się dużą popularnością, dlatego bazując na jego formie powstał śląski odpowiednik. W 2002 roku dzięki pomocy ówczesnej dyrektor MOK w Miasteczku Śląskim pani Ireny Kowalskiej udało się zorganizować I Ogólnopolski Turniej Rock’n’Rolla - opowiadają tancerze z Kalet.
- W pierwszej edycji konkurs wzięło udział 9 par, które zawładnęły rock’n’rollem na Śląsku. Przez 12 edycji turniej odbywał się w Miasteczku Śląskim. Od 2015 roku miejscem wydarzenia są Kalety, patronat nad konkursem przejął burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia oraz dyr. MDK Marian Lisiecki. Pielęgnując wieloletnią tradycję, władze miasta dbają o to, by zachować niepowtarzalny charakter tego wydarzenia. Każdy z konkursów przyciąga wielu uczestników i tłumy widzów - dodają.

W galerii zobaczyć można, jak bawili się uczestnicy XVI edycji Turnieju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon