Lokal Maestro Macarons już otwarty. Pierwsi goście degustują makaroniki w kilkunastu smakach

21 lipca swoje drzwi po raz pierwszy otwarła cukiernia "Maestro Macarons", która wcześniej działała tylko na zamówienia. Cukiernia specjalizuje się w wypiekach makaroników według oryginalnej francuskiej receptury. To pierwszy taki lokal w Tarnowskich Górach.

Cukiernia "Meastro Macarons" w Tarnowskich Górach już otwarta

W piątek, 21 lipca o godzinie 11.00 oficjalnie otwarta została cukiernia "Maestro Macarons". Uruchomienie lokalu mieszczącego się przy ulicy Dolnej spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Już kilka minut po godzinie 11.00 prawie wszystkie stoliki były zajęte.

W cukierni serwowane są przede wszystkim makaroniki, czyli małe francuskie ciasteczka, wyrabiane z mąki migdałowej, białek jaj oraz cukru pudru (bez glutenu). Do tej pory cukiernia prowadziła sprzedaż online. Goście mogą zakupić wyroby w kilkunastu smakach. W dniu otwarcia były to między innymi: prosecco z truskawką, ferrero rocher, bounty, snickers, sernik/karmel, mango/marakuja, truskawka, pistacja czy oreo. Ich ceny w zależności od wariantu rozpoczynają się od sześciu złotych wzwyż za sztukę.

Właścicielka lokalu pochodzi z Ukrainy i przez kilka miesięcy prowadziła sprzedaż makaroników wyłącznie na zamówienie. - Kocham to co robię i chciałam stworzyć własne miejsce, które uszczęśliwia ludzi. A kiedy będziecie chcieli „zjeść się nawzajem”, wpadnijcie do Maestro i zajadajcie się deserami - podkreśla.

W lokalu oprócz makaroników będzie można także napić się kawy, herbaty, domowej lemoniady oraz pysznych koktajli kawowych. W cukierni przygotowano 5 stolików dla gości. Lokal będzie czynny od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 8-20.

Nie Zwykła Kawa w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nowy lokal w Tarnowskich Górach. Dziś otworzyła się Nie Zwykła Kawa

Autor: Urszula Gołkowska

07/07/2023

Tarnowskie Góry cztery poru roku restauracja

Może Cię zainteresować:

Restauracja Cztery Pory Roku otwiera nowy lokal w Tarnowskich Górach. Gdzie będzie się znajdował?

Autor: Urszula Gołkowska

12/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon