Lubisz wyzwania i historyczne ciekawostki? SMZT rekrutuje kandydatów na przewodników

Jeśli tarnogórskie podziemia nie są Wam straszne, uwielbiacie opowieści i chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o przeszłości naszego miasta - ta oferta może Was zainteresować. Poszukiwani są nowi przewodnicy.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

SMZT zaprasza do współpracy

- Dołącz do naszego zespołu i oprowadzaj turystów po Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej organizuje specjalistyczny kurs przewodnicki, uprawniający do oprowadzania turystów odwiedzających jedyne w województwie śląskim obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - zapraszają członkowie organizacji.

Potrzebni są nowi przewodnicy, którzy oprowadzaliby turystów po naszych najważniejszych zabytkach. Zainteresowani pracą zostaną zaproszeni na spotkanie organizacyjne, podczas którego przedstawione zostaną szczegółowe informacje oraz na indywidualną rozmowę kwalifikacyjną. Następnie rozpocznie się szkolenie przygotowujące do podjęcia nowych obowiązków. Koszt kursu to 50 zł. W ramach zajęć odbędą się zarówno wykłady dotyczące historii Tarnowskich Gór, SMZT, obiektów UNESCO, a także warsztaty praktyczne w terenie. Całość zakończy wewnętrzny egzamin.

Jak aplikować?

Stowarzyszenie czeka na zgłoszenia do 3 maja. Wymagania wobec kandydatów to: chęć połączenia pracy z pasją, otwartość na nowe wyzwania, poczucie humoru, dyspozycyjność, wysoka kultura osobista, dobra kondycja fizyczna, znajomość języków obcych (niekonieczny, ale dodatkowy atut).

Zainteresowani rekrutacją powinni wysłać CV (wraz z klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych dostępną na stronie internetowej SMZT) wraz ze zdjęciem oraz numerem telefonu na adres mailowy smzt@kopalniasrebra.pl. Dokumenty można dostarczyć też osobiście do siedziby stowarzyszenia przy ul. Gliwickiej 2 w Tarnowskich Górach (pon. – pt. od 8:00 do 16:00).

- Możesz też napisać coś więcej o sobie, uzasadnić swoją chęć bycia przewodnikiem czy też dołączyć list motywacyjny - dodają członkowie SMZT.
Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

SMZT planuje sesję fotograficzną. Modelki i modele poszukiwani

Autor: Urszula Gołkowska

03/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon