Magdalena Latacz wyróżniona. Tarnogórzanka z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Wyjątkowy czas dla Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Prezes organizacji otrzymała szczególną nagrodę za swoje zaangażowanie na rzecz seniorów.

Gratulacje dla pani Magdaleny Latacz

Wszyscy tarnogórzanie z pewnością znają działający w naszym mieście Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jego studenci pojawiają się podczas różnego rodzaju imprez i wydarzeń, podczas których są nie tylko gośćmi, ale także współtwórcami. Oprócz działalności, jaką widać w przestrzeni publicznej, seniorzy przez rok akademicki uczestniczą w wykładach, zajęciach czy warsztatach. Wybywają także na wyprawy, a w tym roku udało im się wyjechać do Gracji w ramach programu Erasmus+.

Jedną z osób, dzięki której organizacja działa tak prężnie, jest prezes Magdalena Latacz. W tym roku jej działalność i zaangażowanie zostały docenione w szczególny sposób. Tarnogórzanka otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie wręczyli jej wicewojewoda Jan Chrząszcz oraz śląski wicekurator oświaty Jacek Szczotka. Uroczystość przekazania nagród dla nauczycieli i zasłużonych dla oświaty odbyła się 10 października w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Pani Magdalena Latacz jako jedyna została uhonorowana jako społecznik oświatowy. Gratulacje złożyły też władze samorządowe podczas uroczystego spotkania dla wyróżnionych tarnogórskich nauczycieli.

Z Magdaleną Latacz o Uniwersytecie Trzeciego Wieku: "Praca społeczna - to nasza misja"

- Pani Magdalena to kobieta jak matematyka: precyzyjna, dokładna, porządkująca życie, ale też wrażliwa na każde działanie. W jej wypadku to głównie dodawanie i mnożenie. Ale też dzielenie się wiedzą, dobrem i odejmowanie trosk - mówił burmistrz Czech.
Aleksandra golkowska zsp boruszowice

Może Cię zainteresować:

Nauczycielka z boruszowickiej szkoły z Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy!

Autor: Urszula Gołkowska

12/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon