Magdalena Latacz została Ambasadorką Srebrnego Pokolenia z Sercem na Dłoni 2022

Znamy już tegorocznych laureatów konkursu organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego. Wśród nich pojawiła się także reprezentantka naszego miasta.

Magdalena Latacz Ambasadorką Srebrnego Pokolenia 2022

W tym tygodniu Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego ogłosił wyniki tegorocznej edycji dwóch konkursów: Przyjaciele Rodziny oraz Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia. Druga z inicjatyw ma na celu wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w różnorodne przedsięwzięcia, realizujących swoje pasje i inspirujących innych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się wczoraj, 22 grudnia, w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Tytułem Ambasadorek Srebrnego Pokolenia cieszą się:

  • Teresa Bryś-Szczygieł – Eko-Ambasador Srebrnego Pokolenia 2022 (seniorka walcząca o klimat i czyste powietrze)
  • Iwona Kiernożycka – Ambasador Pracującego Srebrnego Pokolenia 2022 (seniorka aktywna zawodowo)
  • Janina Piwowarczyk – Ambasador Srebrnego Pokolenia – Mistrza dla Młodych 2022 (seniorka, która skupia się na relacjach międzypokoleniowych, przekazując wiedzę młodym)
  • Magdalena Latacz – Ambasador Srebrnego Pokolenia z Sercem na Dłoni 2022 (seniorka, która pomaga innym)

W zaszczytnym gronie znalazła się dobrze znana naszej lokalnej społeczności Magdalena Latacz. Od wielu lat prowadzi ona Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jego słuchacze włączają się w wiele projektów, akcji oraz wydarzeń, ale także sami je inicjują. Dbają o samorozwój poprzez udział w warsztatach, zajęciach czy wykładach. Tworzą przestrzeń przyjazną seniorom i pokazują, że wiek to kwestia ducha, a nie ciała.

Magdalena Latacz

Może Cię zainteresować:

Z Magdaleną Latacz o Uniwersytecie Trzeciego Wieku: "Praca społeczna - to nasza misja"

Autor: Urszula Gołkowska

22/10/2022

Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia

- Są wyjątkowi. Mają przynajmniej 60 lat, mieszkają w naszym województwie i robią coś wybitnego, coś, co może być wzorem dla innych osób starszych. Tacy są Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2022 - stwierdzają twórcy konkursu.

W tym roku termin zgłaszania kandydatów upływał 30 listopada. Mogły zrobić to jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, rady seniorów, parafie czy uniwersytety trzeciego wieku. Komisja przyznała nagrody w czterech kategoriach. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Będą także zapraszani jako honorowi goście na wydarzenia związane z polityką senioralną województwa śląskiego.

Rozpoczęcie nowego roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Może Cię zainteresować:

Tarnogórscy seniorzy wyjadą do Grecji. Na wakacje? Nie, na Erasmusa!

Autor: Urszula Gołkowska

04/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon