Majówka 2022 na sportowo. Kalety zapraszają na II Zielony Triathlon Turystyczny

Brak pomysłów na ciekawe spędzenia nadchodzącego długiego weekendu? Leśny Zakątek Śląska ma propozycję dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego.

UM Kalety
Kalety zawody 2022

Zielony Triathlon Turystyczny 2022 w Kaletach

Podobno ruch to zdrowie, a na pewno interesująca alternatywa dla pozostania w domu, kiedy na zewnątrz panuje wiosna. Już w najbliższy wtorek, 3 maja, warto wybrać się do Kalet i wziąć udział w sportowym wydarzeniu w otoczeniu przyrody.

Triathlon Turystyczny składać się będzie z trzech konkurencji:

  • zawodów kajakowych na dystansie około 2 km (start i meta z plaży nad górnym zbiornikiem w Zielonej)
  • wyścigu rowerowego na dystansie 9 km
  • biegu przełajowego o długości 6 km
II Zielony Triathlon Turystyczny 2022 w Kaletach
UM Kalety

Wszystkie z nich odbędą się w dzielnicach Kalet: Zielona i Mokrus. W zawodach mogą wziąć udział dwuosobowe drużyny. Dla trzech najlepszych par przewidziane są nagrody. Zbiórka odbędzie się 3 maja o godzinie 12:00 na plaży nad górnym zbiornikiem w Kaletach - Zielonej.

- Każdy z uczestników na miejsce zbiórki stawia się z rowerem, obowiązkowym kaskiem rowerowym, w stroju sportowym i z akcesoriami umożliwiającymi start we wszystkich trzech konkurencjach - czytamy w regulaminie.

Zainteresowanym doradzamy pośpiech, ponieważ zapisy trwają tylko do 29 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona. Karta zgłoszenia oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Kalety.

Kalety na weekend

Może Cię zainteresować:

Kalety polecają się na weekend. Jakie nowe atrakcje czekają na mieszkańców i gości?

Autor: Urszula Gołkowska

23/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon