Kalety polecają się na weekend. Jakie nowe atrakcje czekają na mieszkańców i gości?

Kalety powoli rozpoczynają letni sezon turystyczny. Na terenie Leśnego Zakątka Śląska sporo się dzieje. Co ciekawego przygotowało miasto?

Ichtiopark - nie tylko wędkowanie

Swoje drzwi przed gośćmi otwarła jedna z najbardziej znanych atrakcji Kalet. Park tematyczny rozpoczął sezon w świąteczny weekend 17 kwietnia. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego jest czynna w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 13:00 – 18:00.

- Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. W ubiegłym miesiącu zbiornik wodny został już kolejny raz zarybiony. Będzie on atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie - informują przedstawiciele miasta.

Ichtiopark to jednak nie tylko miejsce zarezerwowane dla wędkarzy. Wiele osób lubi je ze względu na walory spacerowe.

Przez Zieloną w kajakach

Zalew, który znajduje się na terenie gminy Kalety, jest ciekawym miejscem na weekendową wycieczkę. Otoczony lasami zbiornik z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom ceniącym sobie spokój i ciszę. Zielona oferuje nie tylko piękne widoki, ale także chwilę wytchnienia od hałasu.

Niedawno miasto zdecydowało się, by wzbogacić ofertę wypożyczalni sprzętu wodnego o kolejne nabytki. Zakupiono osiem nowych zielonych kajaków z wiosłami. Sprzęt już niebawem zostanie oddany do użytku mieszkańcom oraz turystom.

Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy. Co nowego w Kaletach?

Bezpłatne lekcje jazdy na rolkach

To nowa inicjatywa w Kaletach. Zarówno mali, jak i starsi mieszkańcy miasta mogą skorzystać z nieodpłatnych spotkań sekcji rolkowej. Pierwsze z nich odbędzie się już w przyszłym tygodniu, a dokładniej - 28 kwietnia. Chętni są zaproszeni na tor rolkowy na terenie stadionu miejskiego na godzinę 17:00.

To jeszcze nie koniec dobrych wieści! Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu, nie muszą się o niego martwić. Zainteresowani mogą skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni rolek i kasków.

Z myślą o najmłodszych - place zabaw

Cóż to by był za spacer bez chwili przerwy na huśtawkach, zjeżdżalni czy karuzeli? By zadbać o bezpieczeństwo maluchów Miasto Kalety przeprowadza przegląd i konserwację wszystkich placów zabaw.

- Urządzenia są w trakcie czyszczenia i przygotowywania do nowego sezonu letniego. W najbliższym czasie wszystkie ulubione miejsca zabaw naszych najmłodszych mieszkańców będą gotowe do użytkowania - poinformowali przedstawiciele Urzędu Miasta.

Jeszcze przed wakacjami w Jędrysku ma pojawić się zupełnie nowa infrastruktura. Stanie w miejscu obecnego drewnianego placu zabaw. Znajdziemy go na Placu Zjednoczenia.

Gmina Kalety zaprasza

Może Cię zainteresować:

Aktywne wakacje w Kaletach. Kajaki, rowery i degustacja miodu

Autor: Urszula Gołkowska

16/08/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon