Majówka 2022 w Tarnowskich Górach. Co ciekawego będzie się działo w naszym mieście?

Już dziś rozpoczynamy wyczekiwany długi weekend. Jakie atrakcje i wydarzenia zaplanowano w Tarnowskich Górach?

Majówka 2022 tg

30 kwietnia - gwarkowska sobota

Wolne dni będziemy mogli zacząć artystycznie. Już jutro, 30 kwietnia, o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem "Ludzie tarnogórskich podziemi. Fotograficzna opowieść o współczesnych gwarkach". Składa się ona z prac Sławka Klyczki - członka Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Sekcji Penetracji i Ochrony Podziemi. Zdjęcia można oglądać na terenie Parku Repeckiego, a dokładniej w budynku obsługi ruchu turystycznego Sztolni Czarnego Pstrąga (obok Szybu Sylwester).

- Widocznych w podziemiach ludzi można śmiało nazwać współczesnymi Gwarkami. Sławek skoncentrował się na sylwetkach członków sekcji w czasie prac w podziemiach – kopalni i sztolni. Zdjęcia pokazują głębokie zaangażowanie tytułowych "ludzi tarnogórskich podziemi" w opiekę nad nimi, a na ich tle widać także piękno naszego tarnogórskiego, podziemnego świata - opowiadają organizatorzy.

Dzień Flagi w TG

2 maja to szczególny dzień biało-czerwonych barw. Flaga naszego kraju zostanie uczczona również w Tarnowskich Górach. Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej o godz. 12.00 podniosą flagi na maszty znajdujące się na rynku. Natomiast słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszą na Rajd Flagi po mieście.

- Wyruszamy na rowerach i pieszo z kijkami na tradycyjny już rajd i marsz . Do rowerów, kto posiada, przytwierdza flagę polską - zapraszają organizatorzy. - Po zakończeniu rajdu i marszu czekać będzie na nas ciepły poczęstunek – żurek - dodają.
  • Trasa rowerowa: Rynek, Opolska, ks. Lewka, Dolna, Gliwicka, rondo Solidarności, Bałtycka, rondo ks. kpt Wilhelma Stempora, Bałtycka, Zgrzebnioka, Gliwicka, Wodociągowa, Mała w kierunku Hałdy Popłuczkowej, Parku Kunszt (w przypadku niepogody do Kopalni Zabytkowej) – czas przejazdu ok. 1,5 godziny
  • Trasa piesza: Rynek, Lompy, Piastowska, Plac Żwirki i Wigury, Kaczyniec, Karola Miarki, Legionów, Lipowa, Piestraka, Świetlana do Parku Kunszt (w przypadku niepogody do Kopalni Zabytkowej) - czas marszu ok. 1 godziny

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Uczestnicy wyruszą w drogę z rynku około godziny 12:00.

Koncertowy 3 maja

Bardzo intensywnie zapowiada się przyszły wtorek. Najpierw godzinie 10:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się Msza w intencji Ojczyzny i Powiatu Tarnogórskiego. Po niej przed świątynią swoje artystyczne zdolności zaprezentują Chór Harfa i dzieci z Przedszkola nr l "Wesoła Jedyneczka".

To jeszcze nie koniec muzycznych niespodzianek. O godzinie 11:15 na rynku posłuchamy utworów znanej i lubianej Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej.

Całkiem sporo atrakcji, prawda? A to jeszcze nie koniec! O godzinie 19:00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju zainaugurowana zostanie XII edycja Koncertów Organowych w Konwikcie. Muzyczny sezon rozpocznie Krzysztof Urbaniak, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi. Goście będą mogli posłuchać kompozycji Bacha, Gronau czy Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Więcej inspiracji na ciekawe spędzenie tegorocznej majówki znaleźć można także w Świerklańcu.

Park w Świerklańcu 2022

Może Cię zainteresować:

Majówka w Świerklańcu? Dobry pomysł! Zobacz, co ciekawego będzie się tam działo w tym roku

Autor: Urszula Gołkowska

21/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 koncerty

Rusza Tarnogórskie Letnie Trąbienie 2022

Tarnowskie Góry noc muzeów

Noc Muzeów 2022 w Tarnowskich Górach. Zobacz plan imprezy

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w TCK

Latynoskie rytmy w Srebrnym Mieście. Relacja z koncertu

Tarnowskie Góry, koncerty styczeń 2022

Koncertowy styczeń 2022. Kiedy odbędą się ciekawe wydarzenia

Tarnowskie Góry koncerty 2022

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na koncerty

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Żywe Srebro Festiwal 2021

Imprezowy ostatni weekend wakacji. Gdzie się wybrać?