Majówka 2022 w Tarnowskich Górach. Co ciekawego będzie się działo w naszym mieście?

Już dziś rozpoczynamy wyczekiwany długi weekend. Jakie atrakcje i wydarzenia zaplanowano w Tarnowskich Górach?

Majówka 2022 tg

30 kwietnia - gwarkowska sobota

Wolne dni będziemy mogli zacząć artystycznie. Już jutro, 30 kwietnia, o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem "Ludzie tarnogórskich podziemi. Fotograficzna opowieść o współczesnych gwarkach". Składa się ona z prac Sławka Klyczki - członka Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Sekcji Penetracji i Ochrony Podziemi. Zdjęcia można oglądać na terenie Parku Repeckiego, a dokładniej w budynku obsługi ruchu turystycznego Sztolni Czarnego Pstrąga (obok Szybu Sylwester).

- Widocznych w podziemiach ludzi można śmiało nazwać współczesnymi Gwarkami. Sławek skoncentrował się na sylwetkach członków sekcji w czasie prac w podziemiach – kopalni i sztolni. Zdjęcia pokazują głębokie zaangażowanie tytułowych "ludzi tarnogórskich podziemi" w opiekę nad nimi, a na ich tle widać także piękno naszego tarnogórskiego, podziemnego świata - opowiadają organizatorzy.

Dzień Flagi w TG

2 maja to szczególny dzień biało-czerwonych barw. Flaga naszego kraju zostanie uczczona również w Tarnowskich Górach. Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej o godz. 12.00 podniosą flagi na maszty znajdujące się na rynku. Natomiast słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszą na Rajd Flagi po mieście.

- Wyruszamy na rowerach i pieszo z kijkami na tradycyjny już rajd i marsz . Do rowerów, kto posiada, przytwierdza flagę polską - zapraszają organizatorzy. - Po zakończeniu rajdu i marszu czekać będzie na nas ciepły poczęstunek – żurek - dodają.
  • Trasa rowerowa: Rynek, Opolska, ks. Lewka, Dolna, Gliwicka, rondo Solidarności, Bałtycka, rondo ks. kpt Wilhelma Stempora, Bałtycka, Zgrzebnioka, Gliwicka, Wodociągowa, Mała w kierunku Hałdy Popłuczkowej, Parku Kunszt (w przypadku niepogody do Kopalni Zabytkowej) – czas przejazdu ok. 1,5 godziny
  • Trasa piesza: Rynek, Lompy, Piastowska, Plac Żwirki i Wigury, Kaczyniec, Karola Miarki, Legionów, Lipowa, Piestraka, Świetlana do Parku Kunszt (w przypadku niepogody do Kopalni Zabytkowej) - czas marszu ok. 1 godziny

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Uczestnicy wyruszą w drogę z rynku około godziny 12:00.

Koncertowy 3 maja

Bardzo intensywnie zapowiada się przyszły wtorek. Najpierw godzinie 10:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się Msza w intencji Ojczyzny i Powiatu Tarnogórskiego. Po niej przed świątynią swoje artystyczne zdolności zaprezentują Chór Harfa i dzieci z Przedszkola nr l "Wesoła Jedyneczka".

To jeszcze nie koniec muzycznych niespodzianek. O godzinie 11:15 na rynku posłuchamy utworów znanej i lubianej Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej.

Całkiem sporo atrakcji, prawda? A to jeszcze nie koniec! O godzinie 19:00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju zainaugurowana zostanie XII edycja Koncertów Organowych w Konwikcie. Muzyczny sezon rozpocznie Krzysztof Urbaniak, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi. Goście będą mogli posłuchać kompozycji Bacha, Gronau czy Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Więcej inspiracji na ciekawe spędzenie tegorocznej majówki znaleźć można także w Świerklańcu.

Park w Świerklańcu 2022

Może Cię zainteresować:

Majówka w Świerklańcu? Dobry pomysł! Zobacz, co ciekawego będzie się tam działo w tym roku

Autor: Urszula Gołkowska

21/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon