Majówka w Świerklańcu? Dobry pomysł! Zobacz, co ciekawego będzie się tam działo w tym roku

Długi majowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Już dziś warto pomyśleć, jak aktywnie go spędzić. Gości zaprasza do siebie Park w Świerklańcu. Będzie muzycznie i... smakowicie.

Urszula Gołkowska
Park w Świerklańcu 2022

Salon Śląski już się otwiera

Rok temu świerklanieckim parkiem zaopiekowało się Stowarzyszenie Wrazidlok. Dzięki zaangażowaniu jego wolontariuszy w Pałacu Kawalera miały miejsce liczne interesujące spotkania, wystawy czy pokazy. Regularnie odbywają się także wycieczki z opowieściami o dawnej przeszłości tego miejsca. Już niebawem Salon Śląski, czyli seria spotkań w Świerklańcu, rozpocznie swoją drugą edycję.

Inauguracja odbędzie się 1 maja. Atrakcji nie zabraknie. Na początek zaplanowano ucztę dla ciała - degustację ukraińskich dań. Potrawy przygotują nowe mieszkanki, które przyjechały do gminy zza wschodniej granicy. Wydarzenie rozpocznie się w Parku w Świerklańcu o godzinie 12:00.

Kolejny punkt programu to z kolei uczta muzyczna. Przed publicznością zaprezentuje się Olena Zaiets w towarzystwie Bartka Zięciny. Goście będą mogli usłyszeć utwory znane i popularne, takie jak: "The man I love", "Over the rainbow", "What a wonderful world", "Tańczące Eurydyki" czy "Kolorowy wiatr". Koncert zaplanowano na godzinę 15:00.

"Muzyka Świata" w Świerklańcu

To jeszcze nie koniec atrakcji. Na zakończenie długiego weekendu, 3 maja, w tym samym parku odbędzie się koncert pod tytułem "Muzyka Świata". Wydarzenie organizuje Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie pojawi się Górnicza Orkiestra Dęta "BYTOM" im. Józefa Słodczyka pod dyr. Dariusza Kasperka. Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 w parkowym amfiteatrze.

Tarnowskie Góry święto drzewa

Może Cię zainteresować:

Tego jeszcze w Tarnowskich Górach nie było. Przed nami Wybory Pięknej z Rept

Autor: Urszula Gołkowska

12/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon