Mała Ukrainka zachwyciła tarnogórską publiczność. Ten występ na długo pozostanie w pamięci

Choć ten wyjątkowy, artystyczny wieczór już dawno za nami, to jego pozytywne skutki obserwujemy do dziś. Podczas koncertu na rzecz uchodźców udało się zebrać niemałą kwotę, a jedna z występujących - dziesięcioletnia tancerka - podbiła serce jednego z gości.

"Szcze ne wmerła – i nie umrze" w Tarnowskich Górach

W połowie czerwca w naszym mieście odbyło się wydarzenie Teatru Teren Nowy. Artyści zaprosili tarnogórzan na spotkanie z poezją ukraińską pełne muzyki, obrazu, tańca i piosenek. Reżyserem spektaklu była mieszkanka naszego miasta Ewa Wyskoczyl. Fotorelację ze przedstawienia zobaczyć można w artykule: "Szcze ne wmerła – i nie umrze. Niedzielne wydarzenie dla Ukrainy w opinii tarnogórzan".

Spotkanie miało także charakter charytatywny. Uczniowie "Plastyka" i "Staszica" przyjmowali datki na rzecz Ukraińców zamieszkałych w Tarnowskich Górach. Wiemy już, ile pieniędzy udało się zebrać. Goście wydarzenia przekazali 6520,91 złotych. Cała kwota została w ubiegłym tygodniu dostarczona Stowarzyszeniu Szaliki, które aktywnie działa na rzecz Ukraińców w naszym mieście.

To nie koniec dobrych wieści. Pewien anonimowy darczyńca postanowił przekazać honorarium dla jednej z artystek, która wystąpiła podczas koncertu. Daryna Shelestiuk pochodzi z Odessy, ma dziesięć lat, a jej występ musiał wywrzeć nie małe wrażenie. W imieniu darczyńcy honorarium małej Ukraince wręczył Kazimierz Sporoń, dyrektor II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach.

  - Delikatność, piękno i niezwykły taniec dziewczynki urzekły tarnogórskiego biznesmena - podają organizatorzy wydarzenia. - Dziękujemy w imieniu Teatru Teren Nowy, wszystkich twórców i partnerów koncertu poetycko-muzycznego "Szcze ne wmerła i nie umrze" za ten niecodzienny i wzruszający gest - dodają.
  Tarnowskie Góry wolontariat 2022

  Może Cię zainteresować:

  Uwaga, uwaga! Poszukiwani wolontariusze. Punkt przy Legionów 15 zaprasza do pomocy

  Autor: Urszula Gołkowska

  25/06/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon