Maluch spacerował samotnie ulicą Kamieńca. Chłopczykiem zaopiekowali się policjanci

Funkcjonariusze z powiatu tarnogórskiego wykazali się nie tylko spostrzegawczością, ale też delikatnością. Przejęli opiekę nad niespełna trzyletnim dzieckiem, które znaleźli podczas patrolu.

Kamieniec policja dziecko

Maluch zaopiekowany

Funkcjonariusze ze Zbrosławic uczestniczyli w bardzo nietypowej interwencji. Gdyby nie ich reakcja, cała sytuacja mogłaby skończyć się strasznie. W sobotę, 14 października, mundurowi patrolowali gminę. W Kamieńcu na ulicy Tarnogórskiej dostrzegli małe dziecko spacerujące chodnikiem. Chłopczyk wyszedł z domu pod nieuwagę jednego z rodziców. Mundurowi zaopiekowali się niespełna trzyletnim maluchem. Po chwili na miejscu zjawiła się jego mama i zabrała dziecko do domu. Jeszcze tego samego dnia Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach i Komendant Komisariatu Policji w Zbrosławicach otrzymali od niej mail z podziękowaniami dla ich podwładnych.

Jeden z Panów zajął się synkiem w łagodny sposób, nie powodując u niego strachu, ani powodu do płaczu. Syn podczas mojej nieuwagi wyszedł z domu i ruszył chodnikiem w stronę komisariatu. Dom zawsze mamy zamknięty, a dziś pech chciał, że wyjątkowo był otwarty. Gdy dobiegłam za nim, zastałam widok syna idącego z policjantem za rękę. Wyrażam ogromny podziw za bezproblemowe podejście do dziecka, zwłaszcza że chłopiec jest wyjątkowo nieufny. Nie wiem i nawet nie chce myśleć, jakby się to skończyło, gdyby nie Panowie, którzy stali przy komisariacie. Jeszcze raz bardzo dziękuję - czytamy w udostępnionej wiadomości.

Policja radzionkow akcja ratunkowa

Może Cię zainteresować:

Akcja ratunkowa na wakacjach w Grecji. W roli głównej policjant z Radzionkowa

Autor: Urszula Gołkowska

10/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon