Maluchy mogą wcielać się w historycznych detektywów. "Tropy z TG" dostępne online

Stowarzyszenie Góry Kultury wyszło naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności, zwłaszcza tej mniejszej. Nie każdy miał okazję, by zaopatrzyć się w nowy zeszyt o historii naszego miasta. Dlatego też organizacja udostępniła go za damo w Internecie.

Góry Kultury
Tropy z tg ksiazka online

"Tropy z TG" do pobrania

Do bardzo udanych projektów Gór Kultury należą wydawane zeszyty edukacyjne dla dzieci. Broszurki ozdobione pięknymi ilustracjami opowiadają o przeszłości Tarnowskich Gór i okolic: kopalni, kolei czy pałacu w Świerklańcu. Najnowsze dzieło to książeczka "Tropy z TG". Dzięki niej młodzi czytelnicy mogą zaprzyjaźnić się z ważnymi dla miasta postaciami. Wśród nich Jan III Sobieski, Eleonora Gonzaga, Richard Otte czy święta Barbara. W zeszycie znajdują się nie tylko ciekawe opowieści, ale także zadanka dla małych odkrywców.

"Tropy z TG" były dostępne bezpłatnie w Punkcie Promocji Miasta przy ratuszu oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Zamkowej 5. Cieszyły się jednak sporą popularnością.

- Doszły nas słuchy, że nie każdemu udało się odebrać bezpłatny egzemplarz zeszytu edukacyjnego "Tropy z TG". Dla wszystkich ciekawskich, małych i dużych wrzucamy wersję do samodzielnego wydruku, aby każdy mógł zagłębić się w pasjonujące dzieje Tarnowskich Gór - zapraszają członkowie Stowarzyszenia Góry Kultury.

Linki do materiałów

- Dziękujemy wszystkim ekspertom za nieoceniony wkład w powstanie zeszytu: Arkadiusz Kuzio-Podrucki, Paweł Matonia, Jean Areque Po'zniak, Anna Gołkowska, Grzegorz Rudnicki, Zbigniew Pawlak, Mariusz Jarzombek - za przekazaną wiedzę, którą można obdzielić jeszcze niejeden zeszyt i cierpliwość w dalszej edycji. Życzymy miłej lektury! - dodają twórcy projektu.
  Zwiedzanie Muzeum z Lyjną i Ryjzką

  Może Cię zainteresować:

  Maluchy poznały śląskie tradycje. Razem z Lyjną i Ryjzką zwiedzały Muzeum w Tarnowskich Górach

  Autor: Urszula Gołkowska

  06/12/2023

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon