Maluchy poznały śląskie tradycje. Razem z Lyjną i Ryjzką zwiedzały Muzeum w Tarnowskich Górach

Zakończył się projekt realizowany przez seniorów oraz muzealników z naszego miasta. Dzięki niemu najmłodsi mogli poznać zarówno swój region, jak i zobaczyć instytucję przy rynku.

Zwiedzanie z Lyjną i Ryjzką

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku połączyło siły z Muzeum w Tarnowskich Górach. W ramach tej współpracy powstał wyjątkowy projekt. Panie Helena Domańska i Teresa Majzner, znawczynie śląskiej tradycji, zaprezentował małym gościom jej część. Dodatkowo uczestnicy spotkań zwiedzali tarnogórskie muzeum. Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Ostanie zajęcia zakończyły się 29 listopada.

- Celem wspólnego przedsięwzięcia naszego Stowarzyszenia i Muzeum w Tarnowskich Górach było promowanie bogatej kultury naszego regionu. Podczas zajęć przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych zapoznali się z tradycyjnymi elementami śląskiego ubioru, a także z ekspozycjami znajdującymi się w tarnogórskim muzeum - wspominają przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na realizację zadania udało się pozyskać dofinansowanie. Dotacja pochodzi ze środków programu Spójnik! prowadzonego w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Dzień Seniora z UTW w Tarnowskich Górach 7

Może Cię zainteresować:

Tak bawią się tarnogórscy studenci! Zobaczcie relację z Dnia Seniora z UTW

Autor: Urszula Gołkowska

28/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon