Tak bawią się tarnogórscy studenci! Zobaczcie relację z Dnia Seniora z UTW

Imprezują na scenie i na widowni. Ale najpierw coś dla zdrowia. Tak przebiegał wczorajszy Dzień Seniora w naszym mieście. Atrakcji nie brakowało.

Dzień Seniora z UTW

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tarnowskich Gór już nie raz pokazywali, że na scenie są w swoim żywiole. Podczas wczorajszego eventu zaprezentowali różnorodne talenty. Wydarzenie miało miejsce 27 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury. Rozpoczęło się jednak nie od artystycznych popisów, ale od profilaktyki. Od 14:00 w holu głównym TCK każdy zainteresowany mógł skorzystać ze zdrowotnych porad. Na seniorów czekały: konsultacje z podologiem i dietetyczką, badania na poziom cukru i ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Dodatkowo odbyła się także wystawa prac studentów UTW.

O 16:30 rozpoczęła się z kolei część rozrywkowo-artystyczna. Seniorzy bez tremy zaprezentowali swoje możliwości na sali widowiskowej. Nie zabrakło przy tym regionalnych akcentów. Przed publicznością wystąpiły: grupa teatralna UTW ze spektaklem "Wyszkubki", zespół taneczny UTW "Sie Chce", Teresa Kamińska ze śląskim monologiem o maszkietach, śpiewające małżeństwo Żurek, zespół taneczny UTW "Frajda", chór UTW "a-gie". Całość wydarzenia poprowadziły Stanisława Szymczyk oraz Maria Witkowska.

Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Seniorzy z Tarnowskich Gór rozpoczęli nowy rok akademicki. Jest z nimi 70 nowych studentów

Autor: Urszula Gołkowska

03/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon