Mały Śląsk świętuje swój jubileusz. To już 50 lat działalności zespołu

Artyści z Radzionkowa celebrowali niedawno 50-lecie działalności grupy. Z tej okazji odbyły się aż trzy wyjątkowe koncerty, a to jeszcze nie koniec zaplanowanych wydarzeń.

Mały Śląsk na scenie od pięciu dekad

Radzionków ma niejeden powód do dumy. Wśród nich znajdziemy między innymi zespół, który od pięćdziesięciu lat promuje kulturę naszego regionu. Ten rok jest dla Małego Śląska wyjątkowy. Artyści świętują okrągły jubileusz.

- Jest to już kolejna z kart bogatej historii Zespołu zapisana barwnym folklorem, pięknymi wspomnieniami, mocą wzruszeń i życzeniami z całego świata. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wyjątkowym dniu [27.05] zaszczycili to wyjątkowe wydarzenie swoją obecnością, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak wspaniałych Koncertów, przede wszystkim tancerzom, orkiestrze i pracownikom Zespołu, na czele z jego kierownikiem - Danielem Dziurką - podsumowują przedstawiciele Centrum Kultury "Karolinka", gdzie odbywają się próby Małego Śląska.

21 maja w kościele św. Wojciecha w Radzionkowie odprawiono uroczystą Mszę z udziałem członków zespołu. Z tej samej okazji w ubiegłym tygodniu obyły się trzy wydarzenia uświetniające obchody. W program wpisane zostały: Galowy Koncert Grup Dziecięcych i Młodzieżowych oraz Koncert Pokoleń. Podczas drugiego z nich zaprezentowały się grupy R i RM oraz wychowankowie zespołu. Taneczną wiązankę przedstawiły również grupy dziecięce i młodzieżowe. 27 maja odbyło się uroczyste podsumowanie świętowania - gala jubileuszowa.

Jeśli nie udało się Wam nabyć biletów na poprzednie wydarzenia, może pocieszyć Was informacja o jeszcze jednej możliwości zobaczenia występu grupy. Mały Śląsk zaprezentuje się podczas tegorocznych Dni Radzionkowa. Wystąpi w niedzielę 11 czerwca.

Dni radzionkowa 2023

Może Cię zainteresować:

Dni Radzionkowa 2023. Przyjadą Elektryczne Gitary, Michał Szczygieł i GROSU

Autor: Urszula Gołkowska

10/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon