Małżeńscy jubilaci uhonorowani. Tak świętowali swoje rocznice w gminie Tworóg

Pod koniec roku samorządy powiatu tarnogórskiego zapraszają pary na uroczyste spotkania. Dwa z nich odbyły się niedawno w Tworogu. Kilkanaście małżeństw odebrało swoje medale.

Złote Gody w Tworogu

W zeszłym tygodniu swoje rocznice celebrowało siedemnaście małżeństw. Zebrały się, by razem cieszyć się 50. rocznicą ślubu. Część z nich obchodziła ją w tym roku. Na spotkanie 12 grudnia zaprosili je wójt Eugeniusz Gwóźdź oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Andrzej Kalus. Jubilaci otrzymali w tym dniu Medale Róży od Prezydenta RP. Wręcza się je małżonkom cieszącym się pięcioma dekadami wspólnego życia.

Obchody odbyły się także 11 grudnia. W sali posiedzeń miało miejsce spotkanie z jubilatami, którzy swoje okrągłe rocznice wspominali w 2021 roku. Gmina uhonorowała ich 12 miesięcy później. Niestety medale dla małżeństw nie nadeszły na czas, dlatego zostały wręczone parom w tym roku. Na szczęście pandemiczne obostrzenia zostały już dawno za nami i gmina wróciła do tradycyjnej formuły świętowania Złotych Godów.

- Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia, cierpliwość i pogody ducha na każdy dzień - dodają urzędnicy.
Rocznice ślubu w Zbrosławicach

Może Cię zainteresować:

Zbrosławickie love stories. Kolejni jubilaci z medalami za długie lata małżeństwa

Autor: Urszula Gołkowska

16/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon