Medycy z Tarnowskich Gór uratowali pacjentkę. Usunęli 19-kilogramowy guz

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym odbyła się trudna operacja, na szczęście zakończona sukcesem. To przypomnienie dla wszystkich, jak ważna jest regularna profilaktyka.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.
Szpital tarnowskie gory

Wycięli 19-kilogramowy guz

Takim osiągnięciem mogą pochwalić się lekarze z tarnogórskiej placówki. W czerwcu pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego, pod kierownictwem dr Adama Tiszlera, szczęśliwie dokonali operacji. W jej efekcie wycięli w całości guza, którego waga osiągnęła 19 kilogramów.

- Dzięki precyzyjnej diagnostyce, pacjentka szybko została zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego. Ten choć był długi i wyczerpujący dla całego zespołu, guza udało się usunąć w całości, co ma ogromne znacznie dla badania histopatologicznego oraz dalszego leczenia pacjentki - podają medycy.

Być może sytuacja byłaby mniej poważna, gdyby odpowiednio wcześniej pojawiła się profilaktyka. Regularne badania to podstawa dbania o własne zdrowie, a nawet życie. Często nie są one przyjemną częścią naszej codzienności, ale dzięki nim możemy zdecydowanie zmniejszyć ryzyko dużo poważniejszych konsekwencji. Doktorzy zachęcają do umawiania się na wizyty i korzystania z dostępnych programów medycznych.

- Namawiamy wszystkie pacjentki do regularnych badań profilaktycznych, bowiem to jedyna możliwość, kiedy problemy zdrowotne jesteśmy w stanie wykryć we wczesnym stadium i wówczas należycie pokierować leczeniem – mówi dr Adam Tiszler, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. - Nie każdy zabieg usunięcia guza kończy się szczęśliwie – dodaje.

Niedawna operacja to już trzeci przypadek w ostatnich latach, kiedy tarnogórscy lekarze wycięli tak wielkiego guza. W 2020 roku medycy podjęli się podobnego wyzwania. Udało im się usunąć nowotwór, który miał aż 60 centymetrów średnicy i ważył 24 kilogramy.

Operacja

Może Cię zainteresować:

Tarnogórscy lekarze uratowali życie pacjentki. Guz ważył 24 kilogramy

Autor: Urszula Gołkowska

17/09/2020

Tarnowskie gory szpital sprzet

Może Cię zainteresować:

Tarnogórski szpital po nowych zakupach. "Przede wszystkim jest to dobra informacja dla pacjentów"

Autor: Urszula Gołkowska

26/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon