Tarnogórski szpital po nowych zakupach. "Przede wszystkim jest to dobra informacja dla pacjentów"

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach przybyło sprzętu. Dzięki niemu może wzrosnąć dokładność wykonywanych operacji. To z kolei przełoży się na komfort podopiecznych placówki i ich szybszy powrót do zdrowia.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.
Tarnowskie gory szpital sprzet

Nowy sprzęt dla WSP

Zarówno medycy, jak i sami pacjenci skorzystają na poczynionej niedawno inwestycji. Została ona wsparta przez środki Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz Lasów Państwowych. Blok operacyjny wzbogacił się o nowy sprzęt. Posłuży on do wykonywania operacji histeroskopowych i laparoskopowych. Do tego placówka nabyła też insuflator laparoskopowy i nowoczesny elektrokoagulator.

- Całość została ustawiona na podwieszanych, ruchomych kolumnach – takie rozwiązanie przekłada się na sprawność i komfort pracy. Wszystkie urządzenia są podpięte pod dwa monitory - z jednego może korzystać operator, a z drugiego asystent. Jakość obrazu zwiększa precyzję odczytu - tłumaczą tarnogórscy medycy.

Co to oznacza dla pacjentów? Dzięki mniej inwazyjnym zabiegom skróci się czas, jaki będą musieli pozostać w szpitalu. Nowy sprzęt umożliwi szybszy powrót i rekonwalescencję w domowych warunkach.

- Oprócz wspomnianego już zwiększenia komfortu pracy zespołu operacyjnego, przede wszystkim jest to dobra informacja dla pacjentów - dodają pracownicy WSP. - Ponadto zabieg histeroskopii jest znacznie dokładniejszy w porównaniu z rutynową abrazją, która wykonywana jest w większości przypadków - dodają.
Tężnia Gwarków w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach mamy już swoją tężnię. Kolejny powód, by odwiedzić Park Repecki

Autor: Urszula Gołkowska

22/03/2024

Gcr repty sprzet rehabilitacja

Może Cię zainteresować:

GCR "Repty" z nowym sprzętem. Pomoże świadczyć jeszcze lepszą jakość dla pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

21/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon