Menadżer Hell's Kitchen odwiedził najtańszy bar w mieście. Bar Bożena powalił krytyków

Piotr Ogiński - znany kucharz prowadzący kanał "Kocham Gotować" oraz menadżer programu Hell's Kitchen odwiedzili najtańszy bar mleczny w Tarnowskich Górach. Bar Bożena mieści się przy ulicy Zagórskiej w Strzybnicy. Eksperci kulinarni oceniali przede wszystkim smak potraw, jak również adekwatność ceny.

Na kanale "Kocham Gotować" pojawiło się nagranie, w którym znani eksperci kulinarni: Piotr Ogiński (pochodzący z Radzionkowa) oraz Paweł Gruba oceniają smak potraw podawanych w Barze Bożenka. Lokal zlokalizowany jest w Strzybnicy przy ulicy Zagórskiej 133. Został nazwany przez kucharzy najtańszym barem mlecznym w mieście.

Kulinarny powrót do młodzieńczych lat

Eksperci zamówili: dwie zupy - rosół oraz żurek, kotlet schabowy, pieczeń oraz ozorki. Od samego początku kucharze byli zachwyceni ceną potraw. Za całe zamówienie oraz dwie wody zapłacili tylko 97 złotych.

– Rosół jest przepyszny. Za taki rosołek zapłaciliśmy 9 zł. Jest dużo, bardzo fajnego, jędrnego makaronu. Smak tego rosoły jest bardzo bogaty – mówił podczas degustacji Piotr Ogiński.
– U mnie jest żurek na prawdziwym zakwasie, czuć skwareczki, kiełbaskę podsmażaną. Jest gęsty, ziemniaczki są jędrne, młode, fantastycznie zbite. Niebo w gębie – podkreślał Paweł Gruba.

Eksperci kulinarni rozwodzili się podczas degustacji dań głównych. Wszystkie z trzech potraw smakowały kucharzom. Podkreślali, że smak dań przypomina im jedzenie serwowane w przedszkolu. Jednak na największą uwagę ich zdaniem zasłużyły ozorki, które rozpływały się w ustach.

- Jak się okazało, razem z Piotr Ogiński Hell's Kitchen mamy wspólne pasje. Kochamy osoby, które razem tworzą historie serwując gościom zacne jedzenie, a gdy jest to jeszcze na stacji benzynowej w formie baru mlecznego, to przepadamy bez wieści - podsumował wizytę w tarnogórskim barze mlecznym Paweł Gruba.

Niepozorny bar przy drodze krajowej

Recenzję znanych ekspertów kulinarnych skomentowali moderatorzy strony Baru Bożena. W poście podziękowali za słowa uznania.

- Dokładamy ogromnych starań by nasze produkty były najwyższej jakości, głównie od lokalnych rolników oraz sprawdzonych dostawców. Nie spodziewaliśmy się takich Gości w naszych progach, tym bardziej cieszy nas opinia podkreślająca jakość produktów i domowy charakter naszej kuchni - podkreślili.

Jadwiga Wrona, właścicielka pizzerii "U Wronów"

Może Cię zainteresować:

Właścicielka tarnogórskiej pizzerii "U Wronów" podjęła ostateczną decyzję. "Nie ma już dla nas ratunku"

Autor: Martyna Urban

27/10/2022

Tg restauracja rynek

Może Cię zainteresować:

Jest decyzja w sprawie lokalu przy Rynku. Kto może otworzyć tam swoją restaurację?

Autor: Urszula Gołkowska

20/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon