Miasteczko Śląskie daje drugie życie starym przedmiotom. Organizuje aż dwa takie wydarzenia

W tym miesiącu miłośnicy retro skarbów wyciągniętych z szaf i strychów powinni wybrać się do powiatu tarnogórskiego. W jednej z gmin odbędą się dwa eventy, podczas których będzie można zapolować na prawdziwe perełki.

UM Miasteczko Śląskie
Miasteczko slaskie gielda staroci

Giełda Staroci i nie tylko

Każdy z nas ma w domu mniej czy więcej niepotrzebnych przedmiotów, o których zdążył już zapomnieć. Zbliżają się okazję, by się ich pozbyć, a przy okazji sprawić komuś radość. W Miasteczku Śląskim odbędą się wydarzenia łączące w ten sposób lokalną społeczność. Już na najbliższą sobotę, 10 lutego, zaplanowano Giełdę Staroci. Targ potrwa od godziny 7:00 do 13:00 na parking przy ul. Dworcowej (naprzeciwko Express Market). Wystawcy mogą zajmować miejsca bezpłatnie.

- Miasteczkowska Giełda to nie tylko możliwość handlu, ale przede wszystkim komunikacja, ciekawe rozmowy, miły sposób spędzenia czasu. Warto na to wydarzenie zabrać najmłodszych – to świetna lekcja przedsiębiorczości, a często również historii! Nie może Was zabraknąć - zapraszają organizatorzy.

To jeszcze nie koniec propozycji. Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza z kolei na wymianę zabawek, puzzli, gier, książek i ubrań. Wydarzenie odbędzie się w przyszłym tygodniu, 17 lutego. Od godziny 10:00 do 12:00 w siedzibie MOK (ul. Srebrna 24) dorośli oraz dzieci będą mogli wymieniać się przyniesionymi przedmiotami lub sprzedawać je za symboliczne kwoty.

- Zabawki i ubrania powinny być czyste i w stanie nadającym się do użytku. Celem akcji jest danie drugiego życia rzeczom, których już nie używamy, ale także nauczenie dzieci odrobiny przedsiębiorczości w połączeniu z dbałością o środowisko - dodają koordynatorzy przedsięwzięcia.
Orszak Trzech Króli 2024 w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Orszak Trzech Króli zawitał także do Miasteczka Śląskiego. Jak tam świętowali mieszkańcy?

Autor: Urszula Gołkowska

09/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon