Orszak Trzech Króli zawitał także do Miasteczka Śląskiego. Jak tam świętowali mieszkańcy?

6 stycznia kolorowy pochód przeszedł ulicami wielu miejscowości. Miał miejsce także w Miasteczku Śląskim. Berła i korony można było zobaczyć nie tylko u najmłodszych uczestników.

Orszak Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

Nie tylko Tarnowskie Góry i Kalety zorganizowały parady z okazji 6 stycznia. Podobna odbyła się tego dnia także w Miasteczku Śląskim. Pomimo niezbyt przyjaznej pogody, ulicami przeszła kolorowa grupa, w której nie brakowało i młodszych, i starszych mieszkańców. Koordynatorzy zachęcali do ubrania się w płaszcz, koronę oraz przyniesienia berła. Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Następnie pochód przeszedł do Parku Rubina. Tam odbyło się wspólne radosne kolędowanie. Organizatorzy rozdali też nagrody uczestnikom konkursu "Berło na Orszak Trzech Króli".

W przygotowanie wydarzenie zaangażowani byli: Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim, Urząd Miasta Miasteczko Śląskie, parafia w Miasteczku Śląskim, Orkiestra Parafialna Miasteczko Śląskie, OSP Żyglinek, Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach.

Orszak Trzech Króli w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Kacper, Melchior, Baltazar i... Jan III Sobieski. W Tarnowskich Górach mamy czterech królów w orszaku

Autor: Urszula Gołkowska

08/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon