Miasteczko Śląskie rezygnuje z usług ZTM. Co dalej z transportem publicznym w gminie?

Jak podał dziś, 29 września, Urząd Miasta, od początku 2024 roku zmieni się przewoźnik, który będzie świadczył usługi transportowe. Jakie zmiany czekają zatem mieszkańców?

Bezpłatne przejazdy w Miasteczku Śląskim

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o przedstawionych przez burmistrza Michała Skrzydło wstępnych planach dotyczących zrezygnowania z kursów świadczonych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Zamiast niego usługi miałoby zapewniać inne przedsiębiorstwo. Zmiana mogłaby zajść przy uwzględnieniu warunków negocjacyjnych gminy.

Nie minęło wiele czasu, a okazało się, że ewentualne zmiany zaczynają wchodzić w życie. Dziś, 29 września, Urząd Miasta Miasteczko Śląskie poinformował o podpisaniu przedwstępnej umowy z nowym przewoźnikiem. Według zaprezentowanego zdjęcia jest to GTV Bus. Mieszkańców korzystających z transportu publicznego czeka kilka zmian. Po pierwsze, będą mogli przemieszczać się bez biletu po Miasteczku, Żyglinie, Bibieli, Brynicy, do Tarnowskich Gór i z powrotem. Gwarancja ceny została ustalona na 3 lata. Przewoźnik zapewni taką samą liczbę kursów (w dni robocze minimum 54). Na drogach pojawią się autobusy z miejskimi oznaczeniami w obecnym lub lepszym standardzie. Samorząd zapowiada też niższy koszt roczny obsługi komunikacji.

Z podobnego rozwiązania korzystają mieszkańcy Kalet. Miasto także podpisało umowę z GTV Bus. Darmowy transport obowiązuje na odcinku Drutarnia - Miotek. Urzędnicy miejscy stwierdzają, że to duże udogodnienie dla osób mieszkających w znacznej odległości od stacji kolejowej. Koszty bezpłatnego transportu dla mieszkańców pokrywa gmina.

Darmowe autobusy miasteczko slaskie

Może Cię zainteresować:

Bezpłatny transport publiczny w Miasteczku Śląskim? Burmistrz przedstawia plan

Autor: Urszula Gołkowska

22/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon