Miasto podpisało umowę. Transport publiczny dla mieszkańców Kalet pozostaje bezpłatny

Dobre wieści dla pasażerów z Leśnego Zakątka Śląska. Urząd Miasta podtrzymuje darmowe kursy busami. Przewoźnikiem pozostaje także firma GTV BUS.

UM Kalety
Kalety darmowe busy

Bezpłatna komunikacja w Kaletach

Zbliża się koniec roku, a więc kończy się także czas trwania usług przewoźnika. Samorząd poinformował jednak, iż zawarł nową umowę w sprawie transportu zbiorowego. 20 listopada burmistrz miasta podpisał dokument. Jak się okazało, także w 2024 roku w Kaletach na drogach spotkamy pojazdy przedsiębiorstwa GTV BUS Polska Sp. z o.o. Umowa obejmuje kolejne 12 miesięcy.

Mieszkańcy będą mogli wciąż korzystać z bezpłatnych podróży na linii komunikacyjnej pomiędzy przystankami na terenie miasta (Drutarnia, Kalety, Jędrysek, Kuczów, Miotek, Zarach), zgodnie z harmonogramem połączeń na linii Kalety - Tarnowskie Góry oraz Tarnowskie Góry - Kalety. Pasażerowie zapłacą z kolei za przejazd poza granice gminy.

- Miasto, pomimo trudnego roku inwestycyjno-finansowego, czyniło starania o utrzymanie dotychczasowej bezpłatnej komunikacji na terenie gminy, co za tym idzie - dotychczasowej stawki u Operatora. W wyniku półrocznego ogłoszenia o zawarciu kolejnej bezpośredniej umowy na świadczenie przedmiotowych usług, ostatecznie tylko firma GTVBUS Polska Sp. z o.o. złożyła ofertę, z którą Miasto podpisało umowę na tych samych warunkach, utrzymując jednocześnie stawkę na dotychczasowym poziomie - tłumaczą urzędnicy miejscy.

Samorząd ma także w planach poszerzenie oferty transportowej dla mieszkańców. Czego możemy się spodziewać?

- Obecnie Miasto analizuje potrzeby mieszkańców w zakresie uruchomienia dodatkowych połączeń w weekendy, o czym będziemy informować wkrótce - zapowiadają urzędnicy.
Nowe autobusy w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Miasteczko Śląskie rezygnuje z usług ZTM. Co dalej z transportem publicznym w gminie?

Autor: Urszula Gołkowska

29/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon