Michał Sporoń - Barbara Dziuk 2:0. Koniec postępowania wyjaśniającego

Kolejne zwycięstwo Michała Sporonia. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Śląskim umorzył postępowanie wszczęte na podstawie pisma posłanki PiS.

Michal sporon tg

Dziuk vs. Sporoń

- Wreszcie koniec! Pół roku przesłuchań, wyjaśnień, w dwóch postępowaniach. Nie byłem winny. Sprawa z donosów posłanki PiS Barbary Dziuk umorzona i zakończona. Nasza druga wygrana. Dziękuję wszystkim za wsparcie i siłę - poinformował dzisiaj Michał Sporoń.

24 marca nauczyciel udostępnił treść pisma, jakie otrzymał od Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego. Informował on o wszczęciu postępowania wyjaśniającego. Jego przedmiotem było ustalenie, czy Michał Sporoń "uchybił godności zawodu nauczyciela" poprzez:

  • narażenie młodzieży na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, nakłaniając ją do gromadzenia się i demonstrowania
  • koordynację działań młodzieży związaną ze Strajkiem Kobiet

Sporoń vs. Dziuk część druga. Kolejne zarzuty przeciwko nauczycielowi z Tarnowskich Gór

Dziś, 18 maja, radny powiatowy opublikował w mediach społecznościowych treść pisma, jakie otrzymał od Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli. Z treści listu wynika, że Michałowi Sporoniowi nie udowodniono czynów zarzucanych przez tarnogórską posłankę. Podczas postępowania zwrócono się do Barbary Dziuk o wskazanie adresów stron internetowych, które świadczyłyby o nakłanianiu do udziału w demonstracji. Parlamentarzystka jednak ich nie podała. Wskazała ośmiu świadków. Dwóch z nich zeznawało już wcześniej w związku z tą sprawą. Co do pozostałych, jeden mężczyzna zadeklarował, że napisze relację z sytuacji za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast pięć osób stwierdziło, iż nie mają wiedzy na temat przebiegu wydarzeń. Pozwolono także na złożenie wyjaśnień samemu radnemu.

- Wykonane czynności i zebrany materiał dowodowy nie potwierdzają, że w okresie od 23 do 27 października 2020 r. podczas obowiązywania ograniczenia zgromadzeń, w związku z groźbą zakażenia wirusem SARS COV2, do 5 osób Pan Michał Sporoń naraził młodzież na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, nakłaniając ją - za pośrednictwem mediów społecznościowych - do gromadzenia się i demonstrowania oraz koordynując jej działania - czytamy w uzasadnieniu postanowienia.

Solidemo: kolejna manifestacja poparcia dla Michała Sporonia

fot. Michał Sporoń

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon