Michał Sporoń - Barbara Dziuk 2:0. Koniec postępowania wyjaśniającego

Kolejne zwycięstwo Michała Sporonia. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Śląskim umorzył postępowanie wszczęte na podstawie pisma posłanki PiS.

Michal sporon tg

Dziuk vs. Sporoń

- Wreszcie koniec! Pół roku przesłuchań, wyjaśnień, w dwóch postępowaniach. Nie byłem winny. Sprawa z donosów posłanki PiS Barbary Dziuk umorzona i zakończona. Nasza druga wygrana. Dziękuję wszystkim za wsparcie i siłę - poinformował dzisiaj Michał Sporoń.

24 marca nauczyciel udostępnił treść pisma, jakie otrzymał od Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego. Informował on o wszczęciu postępowania wyjaśniającego. Jego przedmiotem było ustalenie, czy Michał Sporoń "uchybił godności zawodu nauczyciela" poprzez:

  • narażenie młodzieży na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, nakłaniając ją do gromadzenia się i demonstrowania
  • koordynację działań młodzieży związaną ze Strajkiem Kobiet

Sporoń vs. Dziuk część druga. Kolejne zarzuty przeciwko nauczycielowi z Tarnowskich Gór

Dziś, 18 maja, radny powiatowy opublikował w mediach społecznościowych treść pisma, jakie otrzymał od Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli. Z treści listu wynika, że Michałowi Sporoniowi nie udowodniono czynów zarzucanych przez tarnogórską posłankę. Podczas postępowania zwrócono się do Barbary Dziuk o wskazanie adresów stron internetowych, które świadczyłyby o nakłanianiu do udziału w demonstracji. Parlamentarzystka jednak ich nie podała. Wskazała ośmiu świadków. Dwóch z nich zeznawało już wcześniej w związku z tą sprawą. Co do pozostałych, jeden mężczyzna zadeklarował, że napisze relację z sytuacji za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast pięć osób stwierdziło, iż nie mają wiedzy na temat przebiegu wydarzeń. Pozwolono także na złożenie wyjaśnień samemu radnemu.

- Wykonane czynności i zebrany materiał dowodowy nie potwierdzają, że w okresie od 23 do 27 października 2020 r. podczas obowiązywania ograniczenia zgromadzeń, w związku z groźbą zakażenia wirusem SARS COV2, do 5 osób Pan Michał Sporoń naraził młodzież na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, nakłaniając ją - za pośrednictwem mediów społecznościowych - do gromadzenia się i demonstrowania oraz koordynując jej działania - czytamy w uzasadnieniu postanowienia.

Solidemo: kolejna manifestacja poparcia dla Michała Sporonia

fot. Michał Sporoń

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Petycja michal sporon

Decyzja w sprawie Michała Sporonia. Co czeka...

Sporon dziuk

Michał Sporoń po kolejnym przesłuchaniu: Tak...

Dziuk vs sporon Easy Resize com

Sporoń vs. Dziuk część druga. Kolejne zarzuty...

Protest michal sporon

Solidemo: kolejna manifestacja poparcia dla...

Memento Tarnowskie Góry

Finał projektu Memento Tarnowskie Góry

Michal sporon 2021

To już ostatnie posiedzenie wyjaśniające. Kiedy...

Dziuk vs sporon debata

Sporoń vs. Dziuk. Czy doczekamy się debaty?