Międzynarodowe warsztaty w Kaletach. Miasto gości u siebie młodzież z Ukrainy

Do Leśnego Zakątka Śląska przyjechała grupa naszych wschodnich sąsiadów. Razem z mieszkańcami będą brać udział w zajęciach, a finalnie zaprezentują projekt artystyczny.

Polsko-ukraińska wymiana w Kaletach

Zadanie koordynuje Fundacja Społeczno-Kulturalna "Gloria Cultura" z Rudy Śląskiej i Stowarzyszenie "Feniks" z Zaporoża. Od 4 sierpnia w Kaletach przebywa grupa zagranicznej młodzieży. Bierze ona udział w projekcie "Razem pracujemy, razem się uczymy".

- Na jego program złożą się działania artystyczne i działania z zakresu edukacji międzykulturowej. Podsumowaniem projektu będzie spektakl stworzony przez młodzież uczestniczącą w projekcie - przekazują urzędnicy miejscy.

Przedsięwzięcie wspiera także Miejski Dom Kultury w Kaletach. Tancerze z Ukrainy zaprezentowali się już przed lokalną społecznością podczas niedawnego pikniku "Drewno - surowiec wszech czasów". Efekt końcowy międzynarodowej współpracy będzie można zobaczyć podczas festynu w Jędrysku. Odbędzie się on w sobotę, 12 sierpnia, na placu Zjednoczenia. Goście z Ukrainy zostaną w Kaletach do 17 sierpnia. Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży".

Goście z Ukrainy w gminie Zbrosławice

Może Cię zainteresować:

Zbrosławice podejmowały gości z Ukrainy. Chcą zacieśnić współpracę z gminą Hrebinky

Autor: Urszula Gołkowska

22/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon