Miesiąc trzeźwości zbliża się wielkimi krokami. 2Strona Ekranu z nowym kawałkiem o walce z używkami

Sierpień w kościele katolickim to corocznie obchodzony okres, w którym zachęca się społeczeństwo do całkowitej abstynencji od alkoholu i narkotyków. Motyw ten postanowili wykorzystać raperzy z Tarnowskich Gór, którzy w najnowszym kawałku namawiają do walki z uzależnieniami.

Tarnogórscy raperzy mówią głośno o walce z uzależnieniami

W środę, 26 lipca odbyła się premiera najnowszego kawałka duetu raperskiego "2Strony Ekranu". Tarnogórscy artyści tym razem postanowili przypomnieć o nadchodzącym miesiącu trzeźwości. W utworze "Sen Z Powiek" zwracają uwagę na to, że droga wyjścia z nałogu często jest wyboista. Jednak zawsze można liczyć na wsparcie bliskich osób.

- Nie stwarzaj pozorów, daj sobie pomóc. Więcej nie stawiaj oporu. Masz schronienie w domu, bliskich lub ziomów, nie mów, że nie masz wyboru - rapuje Fabian Kupski.

Co roku w sierpniu kościół katolicki zachęca wiernych i nie tylko do zachowania abstynencji od używek, czyli głównie alkoholu i narkotyków.

- Nadchodzący wielkimi krokami sierpień to miesiąc trzeźwości. Z tej okazji wydajemy numer, którego tematyką są uzależnienia i często towarzysząca temu depresja. Nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia, pamiętaj o tym i nie wstydź się prosić o pomoc - wyjaśniają muzycy.

Teledysk kręcony był w grudniu na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego nr 3. Artyści wraz z ekipą filmową przygotowywali swój najnowszy kawałek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Kilka lat temu w naszym szpitalu teledysk nagrywało AG Studio, a w ślad za nim poszli tarnogórscy raperzy - wyjaśniał wówczas Sławomir Głaz, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala numer 3.

Coraz więcej młodych osób boryka się z zaburzeniami psychicznymi

Problemy natury psychicznej w ostatnich latach przybierają na sile. Szacuje się, że Polsce 26 proc. populacji jest zagrożona zaburzeniami psychicznymi - przekazał podczas zorganizowanej w czerwcu 2023 roku debaty w Centrum Prasowym PAP, prof. Piotr Gałecki, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Placówki medyczne stawiają czoła temu problemowi, czego przykładem może być otwarte na początku listopada 2022 roku Centrum Zdrowia Psychicznego przy ulicy Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. Ośrodek od lipca 2022 roku służy dzieciom i młodzieży, a od października pomaga także dorosłym.

- Chcieliśmy pokazać rosnący problem w społeczeństwie związany z depresją i zaburzeniami psychicznymi. Teledysk ma uświadomić ludzi, że tego typu choroby powinno się leczyć, mówić o tym otwarcie i pokazać że nie jest to nic wstydliwego - tłumaczy 2Strona Ekranu, w skład której wchodzi Adam Karaś i Fabian Kupski.

Jeżeli ty lub ktoś z twojej rodziny zmaga się z problemami natury psychicznej lub potrzebuje pomocy w kwestii terapii uzależnień, nie bój się prosić o pomoc. Poniżej spis niektórych ważnych telefonów pomocy:

  • Narkomania-Pomoc Rodzinie, Infolinia Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” - tel. 800 120 359,
  • Telefon Zaufania Fundacji „Twarze Depresji” - tel. 22 290 44 42,
  • Całodobowa Linia Wsparcia - tel. 800 70 2222,
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji - tel. (22) 594 91 00.
Miłości Pieśń 2StronyEkranu

Może Cię zainteresować:

"Miłości Pieśń", czyli nowy klip 2Strony Ekranu na Walentynki. W teledysku oczywiście TG

Autor: Urszula Gołkowska

14/02/2023

Anna Somiak prezeska OLR w Kamieńcu

Może Cię zainteresować:

Anna Somiak o pracy z dziećmi w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Kamieńcu. "Moim celem jest bardzo duży nacisk na terapię"

Autor: Martyna Urban

02/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon