Mieszkaniec Kalet wydał własny tomik poezji. Gdzie można go znaleźć?

Pan Dawid Musioł z Kalet niedawno pobił ogólnopolski rekord napisanych akrostychów. Teraz udało mu się wydać książkę z własną twórczością.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach
Dawid musioł książka

"Bądź jak woda" w sprzedaży

Interesuje się sportem i poezją. Łączy obie pasje w krótkich utworach o charakterze słownych łamigłówek. Tym właśnie są akrostychy. To teksty wierszowane, gdzie niektóre z kolumn liter, sylab lub wyrazów dają dodatkowo całe słowa, frazy lub nawet zdania.

Jak podało Biuro Rekordów, Dawid Musioł tworzył proste rymowanki, jednak z czasem zaczął pisać coraz bardziej skomplikowane utwory. Mieszkaniec Kalet dążył do tego, aby utwory te nabrały kształtu krzyżówek czy zagadek, przy których trzeba pomyśleć.

12 stycznia 2023 roku udało mu się pobić Rekord Polski w kategorii najwięcej utworów typu akrostych napisanych przez jedną osobę. Autor miał wtedy w dorobku 76 wierszy. Część utworów twórcy znaleźć można na jego facebookowym profilu Dawid ''Wenatriks'' Musioł.

Niedawno w Kaletach pojawiła się w sprzedaży jego książka. Nosi tytuł "Bądź jak woda". Tomik zawiera oczywiście akrostychy. Można o niego pytać w sklepie Wielobranżowo-Zoologicznym przy ul. 1 Maja 5 w Kaletach oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Autorzy książki "Linux dla każdego technika i studenta IT"

Może Cię zainteresować:

Praca tarnogórskich uczniów nominowana na najlepszą książkę IT 2022!

Autor: Urszula Gołkowska

02/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon