Mieszkanka Kalet nagrodzona w Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa!

Leśny Zakątek Śląska ma powód do dumy. Jego młoda mieszkanka zdobyła pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie.

Gratulacje dla Agaty Porembskiej!

Znamy wyniki XVI Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych 2023. Wśród wyróżnionych pojawia się nazwisko młodej artystki z powiatu tarnogórskiego. W kategorii malarstwo I nagroda przypadła Agacie Porembskiej. Jury doceniło jej obraz pod tytułem
"Autoportret". Powód do radości ma także Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach, który reprezentowała laureatka.

Konkurencja była spora. Na konkurs zgłoszono 336 dzieł malarskich i 315 rysunkowych z 38 szkół z całej Polski. Do wystawy przeznaczono 68 prac. Biennale organizowało Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. W jury zasiedli: prof. Jacek Kornacki z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, prof. zw. Witold Kaliński z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz prof. dr hab. Zbigniew Romańczuk z Akademii Sztuki w Szczecinie.

- Celem konkursu jest aktywizacja uczniów i pedagogów średnich szkół plastycznych. Konkurs ma umożliwić porównanie wyników pracy dydaktycznej, wymianę doświadczeń między uczestnikami, a także ma za zadanie zachęcić do doskonalenia umiejętności artystycznych oraz zawodowych - podają organizatorzy.

Agacie Porembskiej gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz satysfakcji z rozwijania artystycznych zdolności.

Dawid musioł książka

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Kalet wydał własny tomik poezji. Gdzie można go znaleźć?

Autor: Urszula Gołkowska

24/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon