Miła niespodzianka dla małych pacjentów z WSP w Tarnowskich Górach. Kto odwiedził maluchy?

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy przyjął wczoraj wyjątkowego gościa. Swoją obecnością uświetnił on Dzień Dziecka i wywołał niejeden uśmiech.

Mistrz Świata dla małych pacjentów

1 czerwca wiele maluchów świętowało swój dzień. Niestety niektóre dzieci musiały spędzić go w szpitalu. WSP w Tarnowskich Górach postanowił jednak sprostać wyzwaniu. Pacjenci i ich rodzice mogli wziąć udział w spotkaniu z... mistrzem świata!

Placówkę odwiedził Damian Jonak. Zdobył on zaszczytne tytuły Młodzieżowego Mistrza Świata Federacji WBC, a także Mistrza Świata Federacji IBC. Sportowiec wziął udział w spotkaniu ogólnym, a do maluchów, które musiały zostać w swoich salach, przyszedł osobiście.

- Choć naszym najmłodszym Pacjentom nie zawsze wystarczyło odwagi na przybicie "żółwika" z Mistrzem, to na tej wizycie mieli możliwość skorzystać również Rodzice, bowiem Damian opowiedział nie tylko o samym boksie, ale także o kształtowaniu - jakże ważnych w dzisiejszych czasach - nawyków żywieniowych - opowiadają pracownicy WSP.

Były rozmowy, zdjęcia oraz autografy, a co najważniejsze - uśmiechy na twarzach małych pacjentów, którzy na co dzień zmagają się z poważnymi wyzwaniami. Niespodzianka niemało ucieszyła także rodziców i opiekunów najmłodszych.

- Bądźcie przykładem dla Waszych dzieci, a my zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej wróciły do domu - powiedział obecny na spotkaniu Prezes Zarządu Sebastian Grabowski.
Tarnowskie Góry i projekt "Emotkowe Pożeracze Smutków"

Może Cię zainteresować:

Uczniowie "Chemika" uszyli dobro. Ich maskotki trafiły do najmłodszych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

03/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon